مژده خبر- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از رفع تصرف ۱۵۱ هکتار از اراضی کشاورزی طی سال گذشته در استان کرمانشاه خبر داد.

رفع تصرف ۱۵۱ هکتار از اراضی کشاورزی طی سال گذشته در کرمانشاه

به گزارش مژده خبر، شهرام کرمی با تاکید بر صیانت از اراضی و حفظ حقوق بیت المال در حوزه‌های منابع طبیعی، اراضی کشاورزی، مقابله با تغییر کاربری‌های غیرمجاز و …، اظهار کرد: در این راستا و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه طی سال گذشته جلسات شورای حفاظت از اراضی ملی و حقوق بیت المال استان کرمانشاه به صورت مکرر و با حضور اعضای برگزار شد و اقدامات مهمی نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در حوزه مقابله با تغییر کاربری اراضی و باغ علاوه بر شناسایی و تشکیل پرونده کیفری برای افرادی که در زمینه زمان خواری اشتهار دارند، طی سال ۱۳۹۹ با صدور ۷۵۶ مورد دستور موقت، از ۱۵۱ هکتار از اراضی زراعی استان کرمانشاه رفع تصرف شد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به رشد چند برابری اعاده به وضع سابق اراضی تغییر کاربری شده در استان طی سال گذشته نسبت به مشابه ماقبل آن، تصریح کرد: طی سال گذشته در حالی ۱۵۱ هکتار از اراضی استان کرمانشاه اعاده به وضع سابق شد که در مدت زمان ۱۰ سال ماقبل آن تنها ۶۲۵ مورد معادل ۱۶۴ هکتار از اراضی اعاده شده بود.

کرمی در ادامه با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ حفاظت از اراضی ملی و منابع آبی در جامعه، بیان کرد: بر این اساس طی سال گذشته دستگاه‌های ذیربط اقدام به ترویج فرهنگ و اخلاق زیست محیطی و ایجاد احساس مسئولیت اجتماعی برای صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی توسط آحاد جامعه کردند که امیدواریم برای سال‌جاری هم این برنامه‌ها تداوم داشته باشد.

وی در ادامه به مجوزهایی که برای تأسیس گلخانه صادر می‌شود، اما هیچگاه گلخانه‌ای هم تأسیس نمی‌شود اشاره کرد و گفت: گاهاً برخی افراد که مجوز تغییر کاربری برای تأسیس گلخانه را می‌گیرند، پس از اخذ مجوز اقدام به تبدیل و قطعه بندی اراضی جهت فروش برای ساخت ویلا می‌کنند.

کرمی خاطر نشان کرد: بنابراین از دستگاه‌های متولی درخواست کردیم تا تمام مجوزهایی را که با این منظور طی پنج سال اخیر صادر کرده‌اند را مورد بررسی قرار دهند و در صورتی که با این مجوز اقدام تغییر کاربری انجام شده بود، برخورد لازم صورت گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه افزود: همچنین از سال گذشته گشت‌های سیار امور اراضی را در استان کرمانشاه راه اندازی کردیم و به واحدهای مسکونی و صنفی که به طور غیرمجاز و برخلاف ضوابط و مقررات اجرایی عمل کرده‌اند، برخورد شد.

  • نویسنده : جعفرجعفری
  • منبع خبر : مژده خبر