مژده خبر- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: راه اندازی داروخانه هلال احمر در استان کرمانشاه مطالبه عمومی مردم است.

 

راه اندازی داروخانه هلال احمر در کرمانشاه مطالبه عمومی مردم است

فرزین معتمدی ظهر امروزدرگفت وگوباخبرنگار ما اظهار کرد: درمانگاه‌های هلال احمر در میدان آزادی با یک هزار ۶۰۰ متر مربع ظرفیت مناسبی برای خدمت رسانی دارد اما به دلیل اینکه پیمانکار پروژه نتوانست تعهدات خود را اجرا کند از ادامه پروژه کنار گذاشته شده و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری بازگشایی خواهد شد.

وی با اشاره به عدم تأسیس داروخانه هلال احمر افزود: از آنجا که هلال احمر یک جمعیت مردمی و داوطلبانه است انتظار مردم این است که داروخانه هلال احمر در استان کرمانشاه تأسیس شود اما با پیگیری‌های صورت گرفته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مجوز راه اندازی از سوی سازمان غذا و دارو داده نمی‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تصریح کرد: راه اندازی داروخانه هلال احمر به مطالبه عمومی مردم کرمانشاه تبدیل شده و داروخانه در سال جاری قطعاً تأسیس خواهد شد و این مراکز می‌توانند نیازمندان را تهیه داروهای مورد نیاز یاری کنند.

معتمدی خاطر نشان کرد: هم اکنون مسئولان هلال احمر در حال پیگیری راه اندازی داروخانه جمعیت هلال احمر هستند زیرا در سایر استان‌های کشور ۲ داروخانه هلال احمر تأسیس شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در استان کرمانشاه بیش از ۴۳۰ هزار عدد ماسک بین مردم، ادارات و دستگاه‌های اجرایی و نیروهای نظامی و انتظامی توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر استان توزیع شده است.

  • منبع خبر : مژده خبر