مژده خبر-دومین جشنواره فرامرزی مطبوعات و پایگاه های خبری استان کرمانشاه برگزار می شود.

 
دومین جشنواره فرامرزی مطبوعات و پایگاه های خبری استان کرمانشاه برگزار می شود
به گزارش مژده خبروبه نقل ازروابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ روز شنبه (۱۸ اردیبهشت) جلسه ای با موضوع چگونگی برگزاری«دومین جشنواره فرامرزی مطبوعات و پایگاه های خبری استان کرمانشاه»  با حضور مدیرکل، معاون فرهنگی و رسانه ای، رئیس امور اداری  و رئیس گروه مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان کرمانشاه و مدیرعامل خانه مطبوعات در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اثرات این جشنواره فرامرزی، اظهار داشت: این نوع رفت و آمدها و تبادلات فرهنگی بین کشورهای همسایه که دارای اشتراکات فرهنگی و دینی هستند، باید به عنوان الگویی در سایر مناطق تکرار شود.
وی عنوان کرد: اجرای موفقیت آمیز این جشنواره می تواند به عنوان الگویی در تمامی استان های کشور شناخته شده و با تبادلات فرهنگی میان کشورهای همسایه منجر شود.
مدیرعامل خانه مطبوعات کرمانشاه نیز در این خصوص اظهار داشت: فراهم آوردن زمینه رقابت سالم در راستای ارتقای سطح کیفی و محتوایی رسانه های منطقه، گسترش مبادلات فرهنگی و رسانه ای بین استان های مرزی، توسعه و امنیت پایدار فرهنگی و اجتماعی در منطقه، تقویت فضای همدلی و همگرایی بیشتر بین استان های مرزی با کشورهای همسایه از اهداف برگزاری این جشنواره  می باشد.
 نیشابوری یادآور شد؛ بر اساس فراخوانی که تهیه و منتشر خواهد شد این جشنواره شامل مقاله، سرمقاله و یادداشت، خبر، گزارش، گفت وگو و مصاحبه، تیتر، طنز، صفحه آرایی، عکس، طرح و کاریکاتور خواهد بود.
در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه ۱۶۵ نشریه محلی و پایگاه خبری و ۹۲ نمایندگی نشریات سراسری وجود دارد.
  • منبع خبر : مژده خبر