مژده خبر- سفر استاندار کرمانشاه به شهرستان هرسین با مصوبات خوبی برای این شهرستان همراه بود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به رفع مشکل آب این شهرستان اشاره کرد.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه  در ادامه سفرهای شهرستانی خود، روز چهارشنبه(۱۳ دی در چهاردهمین سفر به شهرستان هرسین رفت. سفری که مصوبات خوبی برای این شهرستان به همراه داشت و اجرای آنها گره گشای برخی از مشکلات این شهرستان خواهد بود.

یکی از مهمترین این سفر استاندار کرمانشاه به شهرستان هرسین با مصوبات خوبی برای این شهرستان همراه بود که از مهمترین آن می‌توان به رفع مشکل آب این شهرستان اشاره کرد. از مشکلات آبی این شهر را رفع کند.

در جلسه شورای اداری شهرستان مصوب شد نشستی با مسئولیت و دعوت فرماندار و حضور مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب ظرف ۱۰ روز آینده صورت گیرد تا تصمیم جدی در خصوص تامین آب شهر هرسین صورت گیرد.

این سفر همچنین مصوبات خوبی در حوزه مسکن شهرستان هرسین داشت که از جمله آن می توان به لزوم رفع مشکل زمین ۲۰ هکتاری و تحویل آن به بنیاد مسکن جهت ساخت واحدهای طرح نهضت ملی اشاره کرد.

در این جلسه مقرر شد قیر مورد نیاز برای آسفالت مسیر مسکن مهر بهزیستی هم تامین شود.

رفع نقاط حادثه خیز شهرستان با اولویت تقاطع روستای تمرگ و ورودی شهر هرسین از دیگر مصوبات این سفر بود.

در حوزه ورزش هم این سفر مصوبات خوبی برای هرسین به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به احداث سه زمین چمن مصنوعی تا خرداد ماه سال آینده و بازسازی پیست دو میدانی ورزشگاه هرسین تا پایان سال جاری اشاره کرد.

همچنین در این سفر بیش از سه میلیارد تومان به منظور تعمیر و تجهیز خانه جوان شهرستان هرسین تا پایان سال جاری اختصاص یافت.

در ادامه مصوبات این سفر مقرر شد به منظور رفع عقب ماندگی اجرای طرح هادی روستاهای شهرستان هرسین علاوه بر اعتبارات و برنامه‌های جاری، طرح هادی ۱۲ روستا در قالب یک برنامه جبرانی در سال آینده اجرا شود.

حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرستان هرسین هم از مصوبات خوبی در این سفر بهره مند شد  که از جمله آن می‌توان به اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرستان اشاره کرد.

در این سفر همچنین ۱۰ میلیارد تومان به منظور تجهیز و راه‌اندازی سینمای شهر هرسین اختصاص یافت که پنج میلیارد تومان آن توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۲.۵ میلیارد تومان آن توسط استانداری و ۲.۵ میلیارد تومان توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تامین می‌شود.

در حوزه درمان هم این سفر با مصوبات خوبی همراه بود که از جمله آن می‌توان به پیگیری لازم جهت رفع مشکل زمین برای احداث مرکز جامع سلامت شبانه روزی شهر بیستون اشاره کرد.

این پروژه ۵۰ میلیارد تومان اعتبار دارد که اعتبار لازم آن تامین شده و در صورت رفع مشکل زمین، عملیات اجرایی آن هرچه سریعتر آغاز می‌شود.

اختصاص سه دستگاه دیالیز به بیمارستان شهر هرسین تا هفته آینده و اختصاص یک دستگاه آمبولانس و تحویل آن به شبکه بهداشت و درمان شهرستان هرسین تا پایان سال جاری هم از جمله مصوبات این سفر بود.

سفر استاندار به شهرستان هرسین برای حوزه کشاورزی این شهرستان هم با مصوبات خوبی همراه بود که از جمله آن می‌توان به اختصاص یک میلیارد تومان به منظور لایروبی قنوات شهرستان هرسین تا پایان سال جاری اشاره کرد.

همچنین مصوب شد ۱.۵ میلیارد تومان به منظور تکمیل کانال انتقال آب کشاورزی از محل اعتبارات قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تا پایان سال جاری اختصاص یابد.

اختصاص دو میلیارد تومان به منظور تامین آب شهرک دامپروری روستای پریوه تا پایان سال جاری نیز از مصوبات دیگر سفر در حوزه کشاورزی بود.

از مصوبات این سفر در حوزه گردشگری هم می‌توان به برگزاری جشنواره گلیم شهرستان هرسین در ایام شعبانیه، تهیه بسته سرمایه‌گذاری سراب نجوبران توسط شرکت توسعه گردشگری، فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای روستای هدف گردشگری نجوبران ظرف مدت یک هفته و تعیین عرصه و حریم روستای پاقلعه تا پایان سال جاری اشاره کرد.

  • منبع خبر : مژده خبر