مژده خبر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه درآیین نمادین اهدای هنر کارت تعدادی از هنرمندان استان گفت: جای خالی رشته‌های هنری در مراکز آموزش عالی حس می شود که دانشگاه های استان باید به آن ورود کنند.

بهرام فاضلی دیروز(دوم اسفند)در آیین نمادین اهدای هنر کارت به جمعی از هنرمندان استان، با اشاره به تعطیلی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر استان با دارا بودن یازده رشته از جمله موسیقی، روابط عمومی، عکاسی و نقاشی از سال ۱۳۹۸ به‌دلیل مصوبه تعطیلی مراکز علمی کاربردی دولتی، گفت: دانشکده هنر و معماری دانشگاه رازی سالهاست فعالیت دارد، ولی هم اکنون تنها در رشته معماری دانشجو می پذیرد و این در حالیست که این استان مهد پرورش ادبا، شعرا و نویسندگان بزرگی است.

فاضلی اضافه کرد: کرمانشاه در حوزه‌های مختلف هنری از جمله موسیقی، شعر، نویسندگی، خوشنویسی و هنرهای تجسمی بزرگانی داشته و دارد و شایسته نیست در مهد پرورش این هنرمندان بزرگ، رشته های هنری دانشگاهی نداشته باشیم.

وی با اشاره به ضروری بودن اهتمام به ایجاد رشته های هنری در دانشگاه‌های کرمانشاه، گفت: از استاندار کرمانشاه تقاضا داریم به عنوان یکی از مباحث کلیدی حوزه فرهنگ و هنر پیگیر راه اندازی رشته های هنری در دانشگاه‌ رازی کرمانشاه باشند.

وی یادآور شد: هم اکنون در استان کرمانشاه دو هنرستان با ۲۵۰ هنرجو داریم که همه هنرجویان آنها برای ادامه تحصیل باید راهی دیگر استانها شوند.

فاضلی در ادامه با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات زیربنایی برای ارتقای شاخص های فرهنگی و هنری انجام شده، گفت: شاید به جرات بتوان از طراحی و توزیع هنرکارت به عنوان یکی از شاخص ترین این اقدامات یاد کرد.

فاضلی اضافه کرد: تاکنون ۲۱۰۰ نفر از هنرمندان استان کرمانشاه درخواست هنر کارت داده اند که برای ۱۷۹۰ نفر آنها کمک بلاعوض ۱٫۵ میلیون تومانی واریز شده است.

وی: هم اکنون هنرکارت ۸۰۰ نفر از هنرمندان استان کرمانشاه وارد استان شده که این هنرکارت‌ها در حال توزیع بین هنرمندان است.

در پایان این مراسم هنر کارت برخی از هنرمندان استان کرمانشاه به آنها تحویل داده شد.

پایان خبر/

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر