صدراله بابلی فرماندار سرپل ذهاب/ یادداشت مژده خبر- دانشجویان نماد عدالت طلبی ، آزاد اندیشی و آنها بعنوان بهترین جریان برای دفاع از آرمان های انقلاب هستند

 

دانشجو سرمایه عظیم انقلاب اسلامی است که ثمره این سرمایه، جهش علم و دانش در ایران و حرکت پرشتاب و پرتوان نظام در رسیدن به قله های علم و پیشرفت است.

دانشجویان ایران اسلامی در مسیری گام برداشته اند که عزت و اقتدار ملی ایران ثمره مجاهدت علمی آنها است و این مسیر امروز ایران را در جایگاه ویژه ای علمی قرار داده و ثمرات این جهش علمی در حوزه های مختلف هسته ای، پزشکی، نانو، فناوری، هوافضا، موشکی ، کشاورزی نمایان است.

ویژگی های برجسته دانشجو علاوه بر علم آموزی و کسب مدارج دانشگاهی ، عدالت خواهی و آزادی خواهی است و همین حس بزرگ اجتماعی است که باعث شد دانشجویان در دفاع از آرمان های کشور و استقلال کشور جان خود را فدا کنند و با شهادت خود در مسیر جنبش انقلاب اسلامی ایران خون تازه ای بدمند.

مهم‌ترین ویژگی و خصلت دانشجویان ایرانی، تلاش های ضد استعماری آنها بود و همین رویکرد از آنها به عنوان چهره برجسته مبارزه با امپریالیسم و نظام سلطه ساخته بود. و اوج این آگاهی منجر به اعتراض دانشجویان به سفر رییس جمهور آمریکا به ایران در سال ۱۳۳۲ و شهادت تعدادی از دانشجویان شد؛ و بعد از آن مسیر مبارزات دانشجویی در طول مبارزات انقلابی ملت ایران علیه رژیم پهلوی تا سال ۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی ایران ادامه پیدا کرد.

بعد از انقلاب دانشجویان رسالت خود را به درستی نشان دادند و در اقدامی مهم با تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم را رقم زدند ، و بعد از آن با مدیریت امور انقلاب و مدیریت هشت سال دفاع مقدس نقش کلیدی ایفا کردند و بحمدالله این جوشش و تکاپوی جنبش دانشجوی امروز ایران را در قله های علم و پیشرفت قرار داده است.

جنبش دانشجویی به فرموده رهبر معظم انقلاب ، جنبشی فعال، عدالت طلب، آزادی خواه ، ضد فساد، ضد تجملگرایی است و لذا باید در این مسیر گام بردارد

همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ” از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد : اول، جریان علم و تحقیق؛ دوم، جریان آرمان‌گرایی‌ها و آرمان‌خواهی‌ها و هدف گذاری‌های سیاسی و اجتماعی

نکته مهم‌تر نقش دانشجویان در جنگ نرم و جهاد تبیین است که دانشجویان در این مسیر باید پرچم دار جامعه باشند و بتوانند مردم را نسبت به دستاوردهای خیره کننده نظام و انقلاب آشنا و آگاه سازند چرا که دانشجویان سرمایه های نظام و جامعه هستند و مردم برای جهت گیری آنها احترام قائل هستند و لذا یکی از جاهایی که امروز لازم است دانشجویان به آن توجه داشته باشند ؛ فراهم کردن بستر لازم برای حضور پرشور مردم در انتخابات است که بی شک جنبش دانشجویی در این مرحله با هوشیاری و آگاهی عمل خواهد کرد.

در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی دوران مبارزه با رژیم طاغوت و شهدای هشت سال دفاع مقدس ، این روز به همه دانشجویان ایران اسلامی تبریک می گویم.

 

  • نویسنده : صدراله بابلی فرماندار شهرستان سرپل ذهاب
  • منبع خبر : مژده خبر