مژده خبر- خوزستان معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه دانشجویان باید بدانند که تاثیرگذار هستند، گفت: مطالبه‌گری ملزوماتی دارد، از جمله شناخت کافی از شرایط روز و رعایت تفاوت مطالبه‌گری و تخریب؛ مطالبه‌گری باید مبتنی بر احترام، ادب، انصاف، عمیق و بنیادین باشد.

عبدالله افرازه شهاوند در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر، روز دانشجو که با حضور دانشجویان دانشگاه‌های بهبهان در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء برگزار شد، با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه(س) و تسلیت شهادت بیش از ۱۲۰۰۰ غیر نظامی فلسطینی توسط اسرائیل در نوار غزه، روز دانشجو و یاد و خاطره شهدای دانشجو را گرامی داشت و گفت: نقش دانشجو در تحولات انقلاب اسلامی و بعد از آن بسیار ویژه است؛ دانشجویان مبارزات خود را قبل از قیام حضرت امام(ره) شروع کردند و در جنگ و بعد از جنگ هم دانشجویان حضور داشتند و هیچ صحنه‌ای بدون حضور دانشجویان وجود نداشت.

به گزارش ایسنا، وی افزود: دانشگاه یک سری کار ویژه ذاتی و یک سری کار ویژه اجتماعی دارد و اگر امروز کشور در حوزه‌های مختلف علمی، پزشکی، نخبه‌پروری و … افتخاراتی دارد همه از برکت وجود دانشگاه است.

افرازه شهاوند گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب عمده نقش‌ها به نسل جوان و دانشگاهی سپرده شده است. مهم‌ترین نقش دانشجو، نقش مطالبه‌گری است و نقادی و پرسشگری، مستلزم داشتن شناخت است.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان باید بدانند که تاثیرگذار هستند، بیان کرد: مطالبه‌گری ملزوماتی دارد، از جمله شناخت کافی از شرایط روز و رعایت تفاوت مطالبه‌گری و تخریب؛ مطالبه‌گری باید مبتنی بر احترام، ادب، انصاف، عمیق و بنیادین باشد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: دانشجویان در هر رشته‌ای باشند باید تاریخ معاصر را به صورت تحلیلی مطالعه کنند.

وی بیان کرد: دانشجو نباید منفعل باشد و متاثر از فضای مجازی نیز نباشد، نقش فعالانه و تاثیرگذار داشته باشد و روحیه امید را به جامعه تزریق کند.

در این مراسم، نمایندگان دانشجویان پرسش‌ها و مطالبه‌گری خود را ارائه کردند و وی به پرسش‌های آنان پاسخ گفت.