مژده خبر- مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه با اشاره به ابلاغ دستورالعمل رعایت پروتکل های بهداشتی به دفاتر ثبت ازدواج استان گفت: حضور بیش از 8میهمان برای ثبت هرواقعه ی عقد در دفاتر ازدواج ممنوع است.

امیر بشیری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به فعالیت ۷۰ دفتر ثبت ازدواج در استان کرمانشاه، اظهارکرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، قوانین خاصی به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در دفاتر ثبت ازدواج به استان ابلاغ شد که ما نیز طی بخشنامه ای آن را به این دفاتر اعلام کردیم.

وی با تاکید براینکه اجرای این پروتکل ها کماکان در دفاتر ثبت ازدواج استان ادامه دارد، گفت: طبق دستورالعملی که به دفاتر ثبت ازدواج اعلام کردیم، برای ثبت هر واقعه عقد در این دفاتر حضور بیش از هشت نفر – شامل عروس و داماد، سه نفر از خانواده عروس و سه نفر از خانواده داماد – ممنوع است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه تصریح کرد: گاها می بینیم برخی خانواده‌ها این موضوع را قبول نمی کنند و باتوجه به اینکه تنها هشت نفر می توانند در مراسم عقد در دفتر ثبت ازدواج حضور داشته باشند، مابقی میهمانان بیرون از ساختمان دفتر ثبت ازدواج منتظر می مانند که ما قانونا نمی توانیم مانع از تجمع آنها شویم.

وی افزود: همچنین از دفاتر ثبت ازدواج استان خواسته‌ایم تا سفره های عقد که به شکل سنتی در این دفاتر برپا بود، برچیده شود و از پخش شیرینی و عکسبرداری و … نیز ممانعت شود.

بشیری در ادامه در خصوص ساعات کاری دفاتر ثبت ازدواج استان در ایام کرونا هم گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی به استان، دفاتر ثبت ازدواج تا فروکش شدن بیماری کرونا روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ بعدازظهر می توانند فعالیت داشته باشند و ادامه فعالیت خارج از این ساعت تخلف محسوب می شود.

وی تصریح کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه هم فعالیت این دفاتر آزاد است و می توانند طی این دو روز هم فعالیت داشته باشند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه در ادامه با تاکید براینکه نظارت کاملی روی رعایت پروتکل های بهداشتی در دفاتر ثبت ازدواج استان انجام می گیرد، گفت: تاکنون با چندین دفتر ثبت ازدواج استان که دستورالعمل ها را رعایت نکرده بودند برخورد کردیم و انفصال موقت برای آنها در نظر گرفتیم.

به گفته این مسئول، باتوجه به در پیش بودن ایام نوروز و احتمال افزایش آمار ازدواج، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دفاتر ثبت ازدواج استان تشدید خواهد شد.

در استان کرمانشاه ۷۰ دفتر ثبت ازدواج و ۳۲ دفتر طلاق وجود دارد که از این تعداد ۲۳ دفتر ازدواج و هشت دفتر طلاق در مرکز استان قرار دارند.

  • منبع خبر : مژده خبر به نقل از ایسنا