مژده خبر- جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال جاری تاپایان بهمن ماه،در۶۲۶موردحادثه امداد رسانی شده است.وی ازتشکیل تیم خبری بحران هم خبرداد.

به گزارش مژده خبر،فرزین معتمدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن دعوت از خبرنگاران برای حضور در تیم خبری بحران، اظهار کرد: تیم خبری بحران به‌زودی تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر کرمانشاه به تکنولوری جدید «ست زنده‌یاب» مجهز شده است، گفت: مانور آموزشی و عملیاتی با استفاده از ست‌های زنده‌‌یاب اجرا شد و ۵۴۰ امدادگر هم در پایگاه‌های امداد و نجات در دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه با اشاره به مجهز شدن این جمعیت به سه دستگاه خودرو امدادی به ارزش ۵ میلیارد تومان، گفت: با تفاهم‌نامه منعقد‌شده فی‌مابین استانداری و جمعیت هلال احمر کرمانشاه، ۷ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای به زودی کلنگ‌زنی می‌شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تا پایان بهمن‌ماه، ۶۳۶ حادثه، ۵ هزار و ۹۶۴ آسیب‌دیده و ۷۵ نفر اسکان موقت انجام شده است.

وی در ادامه اشاره‌ای به فعالیت‌های جمعیت هلال احمر کرمانشاه در دوران کرونا داشت و افزود: در این ایام ۴۳۰ هزار ماسک دپو شده در انبار جمعیت هلال احمر کرمانشاه به‌صورت رایگان بین مصرف‌کنندگان توزیع و همچنین ۱۵ هزار ژل بهداشتی و ۳۵ هزار بسته بهداشتی در مناطق حاشیه‌ای توزیع شده است.

به گفته معتمدی در پویش همدلی و کمک مومنانه در پنج مرحله توزیع بسته معیشتی به ارزش سه‌میلیارد تومان توزیع شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی بانک امانات تجهیزات پزشکی در استان، گفت: همه تجهیزات این بانک توسط خیرین تامین شده که از مردم هم می‌خواهیم در این راستا با خرید کپسول اکسیژن‌ساز به آسیب‌دیدگان کرونا کمک کنند.

معتمدی در پایان سن ورود به جمعیت جوانان هلال احمر را ۳۵ سالگی اعلام کرد و گفت: جمعیت هلال احمر به عضویت شورای برنامه‌ریزی استان نائل آمده است.

 

  • منبع خبر : مژده خبر