مژده خبر- فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان برقراری امنیت و آرامش مردم را از اولویت های پلیس اعلام کرد و گفت: در۱۱ماه گذشته سال جاری ۳۷۲۳خودروی هنجارشکنی در استان توقیف شد.

 

به گزارش مژده خبر،سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران برقراری امنیت و آرامش مردم را از اولویت‌های پلیس اعلام و اظهار کرد: نیروی انتظامی قاطعانه و بدون اغماض با هنجارشکنان و برهم‌ زنندگان نظم و امنیت عمومی برخورد می‌کند.

وی در تشریح عملکرد ۱۱ ماهه پلیس امنیت عمومی استان در راستای برخورد با خودروهای هنجارشکن گفت: ۳۷۲۳ خودرو هنجارشکن در ۱۱ ماه گذشته از سال جاری توقیف شدند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه طرح برخورد با تخلفات حادثه‌ساز و مخاطره‌آمیز خودروهای هنجارشکن به صورت مستمر در دستورکار پلیس قرار دارد، تصریح کرد: در ۱۱ ماهه گذشته از سال‌جاری در حوزه برخورد با حرکات نمایشی و خطرناک رانندگان شاهد افزایش ۷۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ایجاد صداهای ناهنجار از مصادیق تضییع حقوق شهروندی است، افزود: در راستای برخورد با ایجاد آلودگی‌های صوتی نیز ۹۲۳ خودرو توقیف شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۷ درصد افزایش داشته است.

سردار ملکی به تردد مکرر و ایجاد مزاحمت بعضی از خودروها در ساعات پایانی در شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: پلیس در ۱۱ ماه گذشته از سال‌جاری، ۵۰۷ خودرو متخلف را نیز در این حوزه توقیف و روانه پارکینگ کرده است.

وی با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی برخورد پلیس استان با پدیده سگ گردانی خاطرنشان کرد: برخورد با معضل سگ گردانی از مطالبات جدی مردم است.

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان ایجاد مزاحمت برای شهروندان را خط قرمز پلیس عنوان کرد و بیان داشت: برخورد با هنجارشکنان و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی به صورت مستمر در دستورکار پلیس قرار دارد.

  • منبع خبر : مژده خبر