مژده خبر- به مناسبت عید سعید مبعث۱۰هزاربسته ی معیشتی با همت سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه بین اقشار نیازمند استان توزیع شد.

به گزارش مژده خبر، به مناسبت عید مبعث رسول اعظم(ص) و در آستانه نوروز ۱۴۰۰، سپاه ناحیه کرمانشاه و بسیج سازندگی امروز ۱۰ هزار بسته معیشتی بین اقشارنیازمند استان توزیع کرد.

سرهنگ سعید بهشتی فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه در حاشیه این مراسم که در سالن ورزشی امام خمینی(ره)برگزار شد، اظهار داشت: به تأسی از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر رزمایش کمک مؤمنانه که بعدا به نهضت کمک‌ مؤمنانه تبدیل شد، در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی توزیع کمک‌های معیشتی به افراد نیازمند را در دستور کار داریم.

وی افزود: در این مرحله با مشارکت بنیاد مستضعفان و سپاه استان، ۱۰ هزار بسته معیشتی در سطح استان توزیع خواهد شد که ۳ هزار و‌۷۰۰ مورد در شهرستان کرمانشاه توزیع می‌شود.

بهشتی گفت: بدون احتساب کمک‌های امروز، در سطح شهر کرمانشاه با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، بهزیستی، کمیته امداد و خیرین تاکنون ۵۱ هزار و ۸۰۰ بسته توزیع کرده‌ایم.

وی ارزش این بسته‌ها را از ابتدای رزمایش کمک مؤمنانه تا کنون ۱۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این نهضت ادامه خواهد داشت و ما به عنوان خادم مردم تلاش می‌کنیم بتوانیم گوشه‌ای از نیازهای مردم را برآورده کنیم.

تاکنون ۲۹۰ هزار بسته معیشتی در کرمانشاه توزیع شده است

کامران هزارخانی رئیس بسیج سازندگی استان کرمانشاه نیز در ادامه، اظهار داشت: با همت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) تاکنون ۲۹۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۸۰ میلیارد تومان در سطح استان کرمانشاه توزیع شده است.

وی افزود: از دهه فجر سال‌جاری تا به الان جمعا ۲۴ هزار بسته معیشتی در بین مردم شریف و عزیزی که به خاطر کرونا دچار تنگنای معیشتی شده‌اند، توزیع کرده‌ایم.

رئیس بسیج سازندگی استان کرمانشاه با بیان اینکه در کنار این بسته‌های معیشتی، کمک‌های دیگر چون توزیع جهیزیه، توزیع بسته‌های بهداشتی و توزیع غذای گرم نیز جزو اقدامات ما بوده است، ادامه داد: این کمک‌ها در قالب نهضت کمک‌ مؤمنانه و در سومین مرحله خود در حال انجام است.

هزارخانی با بیان اینکه چنین کاری در دنیا سابقه ندارد و این یک حرکت مختص ملت ایران بود، گفت: استان کرمانشاه نیز از این قافله عقب نمانده و همچنان تا روزی که شخص نیازمندی پیدا شود، این نهضت ادامه خواهد داشت.

وی بیان داشت: افراد نیازمند از طریق پایگاه‌های مقاومت بسیج و به صورت شبکه‌ای و مویرگی شناسایی شده‌اند و‌ درحال حاضر حدود ۱۰۰ هزار نفر از افرادی که به تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند و‌ به خاطر کرونا دچار مشکل معیشتی شده‌اند را شناسایی کرده‌ایم.

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر