مژده خبر- استاندار کرمانشاه از اهدای 2500 قطعه زمین به واجدان شرایط در طرح جوانی جمعیت خبر داد و همچنین گفت: در تلاشیم که با تامین اعتبار، راه آهن کرمانشاه به شهرستان اسلام آباد غرب تا 22 بهمن سال آینده افتتاح شود.

 

به گزارش مژده خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ دکتر محمدطیب صحرایی روز دوشنبه در دیدار آیت الله علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به ارائه گزارشی از خدمات و برنامه های دولت در زمینه های مختلف عمرانی، فرهنگی و اجتماعی استان پرداخت و از گشایش های خوبی از جمله در حوزه اشتغالزایی و جذب سرمایه گذاری خبر داد که در این حوزه ها صورت گرفته است.

وی گفت: با تلاش های صورت گرفته در زمینه تامین زیر ساخت ها، مرز خسروی آمادگی ارایه خدمات گسترده به زائران عتبات را دارد و برای اربعین یکی از مرزهای مطمئن و امن برای ورود و خروج زائران اباعبدالله الحسین(ع) خواهیم داشت.

دکتر صحرایی در خصوص بازگشایی مرز شوشمی هم افزود: با اقدامات انجام شده بحمدالله مرز شوشمی هم آماده ارائه تبادلات تجاری با کشور عراق می باشد که همین امر در رونق و آبادانی استان و در ادامه مهار معضل بیکاری موثر می باشد.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته فعال سازی واحدهای تولیدی و کارخانه های نیمه تعطیل استان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته و امید است با حمایت دولت مردمی و همراهی فعالان اقتصادی استان به تدریج شاهد احیای این کارخانه ها و کاهش مستمر نرخ بیکاری استان باشیم.

استاندار کرمانشاه در خصوص اهمیت مرزهای استان از جمله خسروی و پرویزخان اظهار داشت: بیش از ۴۰ درصد صادرات کشور به عراق از طریق این مرزها صورت می گیرد و برنامه استان این است که با تکمیل زیر ساخت ها، آنها به بهشت کامیون داران تبدیل شده و ترانزیت کالا با سهولت بیشتری انجام شود.

مقام ارشد استان کرمانشاه در خصوص توسعه راه آهن استان هم افزود: در تلاشیم که با تامین اعتبار، راه آهن کرمانشاه به شهرستان اسلام آباد غرب تا ۲۲ بهمن سال آینده افتتاح شود.

دکتر صحرایی در خصوص اهمیت نهضت ملی مسکن خاطر نشان کرد: تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ قطعه زمین برای جوانی جمعیت منظور شده که با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش خواهد شد، این زمین ها در سال جاری به واجدان شرایط استان واگذار شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه هم در این دیدار از اقدامات و تلاش های دکتر صحرایی استاندار کرمانشاه در خدمت رسانی به مردم و استان تقدیر کرد.