مژده خبر- فرمانده سپاه استان کرمانشاه ساعاتی قبل در جمع خبرنگاران ضمن تشریح برنامه‌های هفته بسیج امسال با شعار بسیج امید ملت از برگزاری بیش از ۳۰۰۰ برنامه در استان کرمانشاه از ۲۹ آبان تا ۵آذرماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مژده خبر، سردار بهمن ریحانی، عصر امروز شنبه ۲۷آبان ماه ۱۴۰۲ در نشست خبری تشریح برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج، ضمن محکومیت کشتار مردم بی دفاع غزه، اظهار کرد: جنگ غزه به هر شکلی که به پایان برسد، یقینا عزتمندی بیشتر مردم غزه را به همراه خواهد داشت.

ریحانی با اشاره به مقتدر بودن غزه در عین مظلومیت، گفت: امروز نام غزه جهانی شده و تجمعات و تظاهراتی که در سراسر دنیا در محکومیت جنایت های غزه شاهد هستیم، نشان از قدرتمند شدن غزه دارد.

فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه شرایط کنونی نابودی رژیم صهیونیستی را جلو انداخته، گفت: در هیچ برهه زمانی اینقدر ائتلاف جهانی علیه رژیم صهیونیستی را شاهد نبوده ایم و جنگ غزه به هر شکلی که تمام شود، رژیم صهیونیستی نخواهد توانست این شکست را جبران کند.

وی با اشاره به سردرگمی رژیم صهیونیستی و آمریکا برای مدیریت جنگ غزه، گفت: بی شک هر موقع که جنگ غزه تمام شود، پرونده نتانیاهو هم بسته خواهد شد و همین مسئله او را به تکاپو برای جبران این شکست ترمیم ناپذیر انداخته است.

فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اهمیت روشنگری در مورد جنگ غزه، گفت: وظیفه فعلی ما تبیین اهمیت در صحنه ماندن مردم برای دفاع از مردم بی گناه و مظلوم غزه است که البته در تجمع مردمی امروز کرمانشاه در محکومیت جنایات غزه شاهد حضور خوب مردم بودیم و این حضور گسترده نشان داد نسبت به جنایات غزه بی تفاوت نیستیم.

ریحانی سپس با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: امام (ره) بسیج را برای بیمه کرد و نظام را بنیان نهاد و این شجره طیبه توانسته انقلاب اسلامی را در طول بیش از چهل و چند سال گذشته در برابر فتنه‌های دشمنان در امان نگه دارد.

این مسئول با بیان اینکه رشد و نمو بسیج از دوران دفاع مقدس شروع شد، اظهار کرد: در هیچ جای دنیا هیج نهاد، تشکل و سازمان یا انجمنی همچون بسیج به لحاظ عده و عُده وجود ندارد، لذا فرمان امام (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مردمی یک فتح الفتوح بود.

وی با اشاره به شروع هفته بسیج از ۲۹ آبان، گفت: برای بزرگداشت هفته بسیج بیش از سه هزار برنامه در سطح استان تدارک دیده شده است.

سردار ریحانی برگزاری ویژه‌برنامه نمایش اقتدار نیروهای مسلح همزمان با سراسر کشور در روز سوم آذر، افتتاح چند مرکز مشاوره ثابت در استان در شهرستان های کرمانشاه، کنگاور، اسلام آباد غرب و صحنه را از مهمترین برنامه های گرامیداشت هفته بسیج در استان کرمانشاه اعلام کرد.

برگزاری جشنواره‌های جهاد علم و فناوری، برگزاری رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج، برپایی نمایشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی، آزادسازی زندانی های مالی با همراهی خیرین، برنامه ریزی برای توزیع ۳۰ هزار بسته معیشتی و … از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای گرامیداشت هفته بسیج در استان کرمانشاه است که ریحانی از آنها یاد کرد.

وی اشاره ای هم به برگزای یادواره های آبروی محله در سطح استان داشت و گفت: برپایی این نوع یادواره ها سبب ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت شده و نمی‌گذارد این فرهنگ غنی و نجات‌بخش کم‌فروغ شود.

وی در ادامه به برگزاری کنگره شهدای استان در سال آینده اشاره ای داشت و گفت: در حال ساخت یک مکان مناسب برای برگزاری کنگره شهدای استان هستیم و این کنگره مهرماه سال آینده در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

سردار ریحانی اشاره ای هم به برنامه سپاه برای تجهیز پایگاه های بسیج در استان داشت و گفت: تا پایان سال جاری تمام پایگاه های مقاومت بسیج استان تجهیز می شوند.

 

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر