مژده خبر-معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه از تحقق 31 درصدی برنامه آموزش و مهارت آموزی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در سال 1400 خبر داد.

به گزارش مژده خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا طاهری، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: این نهاد به مددجویان تحت حمایت آموزش های رایگان فنی و حرفه ای با هدف توانمندسازی ارائه می دهد.

طاهری ادامه داد: پیش بینی شده تا پایان سال جاری در مجموع شش هزار و ۵۹۰ مددجو در دوره های آموزشی مهارت های فنی و حرفه ای لازم را برای ورود به بازار کار در سه دوره مقدماتی، مهارت آموزی و پایدارسازی کسب کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از  دو هزار و ۲۳ مددجو در استان از آموزش های مهارتی رایگان بهره مند شده اند، ادامه داد: با مهارت آموزی این تعداد مددجو بیش از ۳۱ درصد از برنامه آموزشی و مهارت آموزی مددجویان تحت حمایت در استان کرمانشاه محقق شده است.

رضا طاهری عنوان کرد: اصلی ترین آموزش های فنی و حرفه ای ارائه شده به مددجویان تحت حمایت در زمینه های خدماتی، صنایع دستی و دامپروری بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه در پایان تصریح کرد: مددجویان پس از کسب مهارت های فنی به منظور ورود به بازار کار از تسهیلات قرض الحسنه اشتغال بهره مند می شوند.

  • منبع خبر : مژده خبر