مژده خبر- معاون پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه از ساماندهی بیش از ۶ هزار معتاد در کمپ های ترک اعتیاد مجاز استان کرمانشاه خبر داد.
ساماندهی بیش از ۶۰۰۰ معتاد در کمپ های ترک اعتیاد کرمانشاه

به گزارش مژده خبر، مسعود پایدار اظهار کرد: بهزیستی متناسب با وظایفی که بر عهده دارد برای تمام سنین از نوزاد متولد شده تا نوجوانان و جوانان و سالمندان خدمات مختلفی را ارائه می‌کند.

وی با اشاره به وظیفه اصلی بهزیستی افزود: وظیفه اصلی بهزیستی پیشگیری و توانمندسازی افراد آسیب دیده و یا در معرض آسیب جامعه است.

معاون پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: معلولین یکی از جامعه‌های هدف بهزیستی محسوب شده و بر اساس نظر کارشناسان به صورت کلی ۱۰ درصد هر جامعه با معلولیت همراه بوده که بخش زیادی از آن قابل پیشگیری است.

پایدار با بیان اینکه در سال‌های اخیر سه اقدام بسیار مهم از سوی بهزیستی استان کرمانشاه برای پیشگیری از بروز معلولیت‌ها انجام گرفته است، گفت: در سال گذشته با وجود شیوع ویروس کرونا استان کرمانشاه در کشور رتبه نخست پیشگیری در سه موضوع مشاوره ژنتیک، تنبلی چشم کودکان و معلولیت شنوایی را کسب کرده.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در موضوع مشاوره ژنتیک بیان کرد: در استان کرمانشاه ۶ مرکز مشاوره ژنتیک در حال فعالیت هستند که ۲ هزار و ۱۰۰ مشاوره ژنتیک به مراجعه کنندگان ارائه داده‌اند و این موضوع به معنای تولد ۲ هزار و ۱۰۰ کودک سالم در استان است.

کاهش ۶۰ درصدی تنبلی چشم کودکان در کرمانشاه

معاون پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در سه سال اخیر ۵۶۷ کودک در سنین سه تا ۶ سال در حوزه تنبلی چشم غربالگری شدند که موجب کاهش ۶۰ درصدی بیماری تنبلی چشم در استان کرمانشاه شده که اگر به موقع درمان صورت نمی‌گرفت با مشکلاتی مواجه بودند.

پایدار اضافه کرد: همچنین با غربالگری شنوایی ۲۴ هزار نوزاد تازه متولد شده در استان کرمانشاه ۱۰۳ نوزاد دارای مشکل شنوایی شناسایی شدند که با اقدامات صورت گرفته در آینده جز معلولین نخواهند بود.

وی با اشاره به وظیفه بهزیستی استان کرمانشاه در حوزه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد گفت: ۲۸ کمپ مجاز ترک اعتیاد زیر نظر بهزیستی استان کرمانشاه فعال هستند و پنج هزار و ۵۲۰ نفر در این کمپ و در مرکز معتادین کارتون خواب و ماده ۱۶ یک هزار نفر ساماندهی شده‌اند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تنها وظیفه بهزیستی نیست، تاکید کرد: اعتیاد و مواد مخدر دارای جنبه‌های گوناگونی است که نیاز به همکاری سایر ادارات و سازمان‌ها و نیروی انتظامی دارد.

پایدار با اشاره به موضوع خودکشی تصریح کرد: خودکشی یک نفر در استان کرمانشاه نیز زیاد و باید به آن توجه ویژه شود و اطلس جامع خودکشی کشور با ویژگی‌های فرهنگی استان‌ها و مناطق مختلف با اعداد و ارقام در حال تهیه است که بزودی رونمایی می‌شود.

  • منبع خبر : مژده خبر