مژده خبر- رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از رسیدگی به مشکلات قضائی یک صد و ۵۶ شهروند کرمانشاهی در اولین ملاقات عمومی با مردم در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

رسیدگی به مشکلات قضائی ۱۵۶ شهروند کرمانشاهی

به گزارش مژده خبر،پرویز توسلی زاده با اشاره به اولین ملاقات عمومی با شهروندان کرمانشاهی در سال جدید اظهار کرد: با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به مشکلات قضائی یک صد و ۵۶ مراجعه‌کننده رسیدگی شد.

وی با تاکید بر اینکه تمام وقت قضات و کارمندان دستگاه قضائی متعلق به مردم است، افزود: با توجه به شرایط سخت کرونایی امکان نادیده گرفتن درخواست‌های مردم وجود ندارد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات مردم باید از اولویت‌های کاری باشد، گفت: خدمت به مردم یکی از وظایف اصلی دستگاه قضائی بوده که در این راستا باید تمامی تلاش‌ها برای جلب رضایت و حل مشکلات مردم به کار گرفته شود.

توسلی زاده با اشاره به مزیت‌های ارتباط دوسویه و چهره به چهره در ملاقات مردمی تصریح کرد: این امر سبب اقناع و جلب رضایت ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی، شناخت و رفع فوری برخی از مشکلات مراجعین و پاسخگویی صریح و شفاف می‌شود.

وی ادامه داد: این مهم سرمایه‌های اجتماعی را افزایش داده و می‌تواند سبب کاهش مراجعات به دادگستری استان کرمانشاه شود.

توسلی زاده با تاکید بر اینکه در سال جدید ملاقات‌های عمومی بیشتر از سال گذشته مورد توجه قرار دارد، بیان کرد: حفظ کرامت مراجعین، حل مشکلات آن‌ها در چارچوب قانون، اقناع آن‌ها با گفتگو، جلب رضایت و افزایش سرمایه اجتماعی از جمله اهداف دادگستری استان کرمانشاه در ملاقات‌های عمومی با مردم است.

  • نویسنده : عمار
  • منبع خبر : مژده خبر