مژده خبر- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از برنامه این اداره‌کل برای مرمت اضطراری بقعه ویس القرن خبر داد.

محمدرضا سهیلی در بازدید از بقعه ویس القرن شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: حضرت ویس القرن از چهره‌های شاخص جهان اسلام است که مورد احترام اهل تشیع و اهل سنت است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از ثبت این بنا در فهرست آثار ملی کشور یاد کرد و افزود: این بقعه در سالیان اخیر به مرور زمان دچار آسیب‌هایی شده که مرمت اضطراری آن در اعتبارات ۱۴۰۱ لحاظ خواهد شد.

وی ادامه داد: محوطه این آرامگاه با توجه به اینکه یکی از مقاصد گردشگری مذهبی استان است، نیازمند سامان‌دهی است که امیدواریم با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه بتوان یک طرح جامع سامان‌دهی در این مجموعه اجرا کرد و حتی سرمایه‌گذارانی را برای حضور در منطقه مجاب کرد.

سهیلی تصریح کرد: همچنین ارتفاعات ویس با توجه به اینکه یکی از سایت‌های اصلی پرواز پارگلایدر غرب کشور در آن فعال است، به لحاظ گردشگری ورزشی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تاکید کرد: از سرمایه‌گذارانی که تمایل به حضور و فعالیت در این منطقه داشته باشند با روی گشاده استقبال می‌کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه اظهار کرد: منطقه ویس القرن با توجه به حضور بقعه مبارکه، سایت پروازی پاراگلایدر، نزدیکی به سراب یاوری و تالاب هشیلان این ظرفیت را دارد که به یکی از قطب‌های گردشگری شهرستان کرمانشاه تبدیل شود.

  • منبع خبر : مژده خبر