مژده خبر- در بسته خبری پیش رو، مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.

 

🔵 خطیب‌زاده: ایران چیزی بیشتر از برجام را نمی‌پذیرد
سخنگوی وزارت خارجه در مصاحبه با لوموند فرانسه: ایران نه چیزی بیشتر از برجام در هسته‌ای می‌پذیرد و نه چیزی کمتر از بندهای رفع تحریمی برجام را انتظار دارد. اروپا هم در نقض برجام کنار آمریکا بوده است، اروپا هم به اندازه آمریکا تعهدات خود را انجام نداده است.

🔵 وزیر بهداشت دولت دهم درگذشت
«محمدحسن طریقت‌منفرد» وزیر بهداشت دولت دهم که بر اثر سقوط از ارتفاع دچار حادثه و در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود، درگذشت.

🔵 امیرعبداللهیان: تحرکات رژیم‌صهیونیستی را تحمل نمی‌کنیم
وزیر خارجه در جریان تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جمهوری آذربایجان: از برخوردهای نامناسب اخیر نیروهای مرزبانی جمهوری آذربایجان با رانندگان کامیون‌های ایرانی و بازداشت دو نفر از آنها، ناراضی هستیم. اظهارات منفی اخیر از سوی جمهوری آذربایجان تعجب آور و تاسف برانگیز است. انجام رزمایش نظامی از سوی کشورها در داخل اراضی خود در چارچوب حق حاکمیت ملی است. ایران حضور و تحرکات رژیم صهیونیستی در کنار مرزهای مشترک را علیه امنیت ملی خود می‌داند را تحمل نمی‌کند و در این رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد.

🔵 حزب‌الله پهپاد رژیم صهیونیستی را ساقط کرد
حزب‌الله لبنان اعلام کرد ساعت ۱۳:۵۵ به وقت محلی یک فروند پهپاد متعلق به رژیم صهیونیستی را در جنوب لبنان ساقط کرده است. حزب الله تأکید کرد که این پهپاد را در منطقه «وادی مریمین» واقع در منطقه یاطر در جنوب لبنان، هدف قرار داده است.

🔵 قوه‌قضائیه: زندانیان دارای مجازات نقدی عفو می‌شوند
«صادق رحیمی» معاون قوه‌قضائیه: مددجویانی که به دلیل جزای نقدی در زندان هستند، با تشخیص ریاست قوه قضائیه و نظر موافق مقام معظم رهبری عفو و آزاد خواهند شد.

🔵 امید فرانسه به چین برای بازگشت ایران به مذاکرات وین
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه امروز (پنجشنبه) گفت: پاریس روی چین حساب می کند تا با “استدلال های قانع کننده” خود ایران را برای بازگشت به مذاکرات هسته‌ای متقاعد کند.

🔵 آخرین آمار کرونا در ایران
وزارت بهداشت روز ۸ مهر اعلام کرد که متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۶۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۰ هزار و ۴۲۸ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۳۱ هزار و ۶۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

🔵 واکنش اسلامی به ادعای وجود ذرات اورانیوم با منشأ انسانی در ایران
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص فعالیت‌ها و مواضع اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت: تروریسم هسته‌ای با ترفندهای فتنه آمیز و کاغذ و عکس ماهواره ای که اصالتی ندارد و با شواهد غیرمستدل اتهاماتی علیه برنامه هسته‌ای ایران وارد می‌کند که این رفتار ها نخ نما شده است؛ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان سازمان مستقل و بین‌المللی نباید بازیچه گروه‌های تروریستی قرار بگیرد.

🔵 اعلام آمادگی بن‌سلمان برای پایان جنگ یمن
خبرگزاری عربستان گزارش داد که ولی‌عهد این کشور با مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره توقف جنگ یمن گفت‌و‌گو کرده و حمایت خود را از ورود کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی به بندر الحدیده و بازگشایی مشروط فرودگاه صنعاء ابراز کرده است. بن سلمان در این دیدار بر ابتکار ادعایی ریاض برای پایان دادن به بحران یمن تأکید کرده است؛‌ طرحی که شامل آتش‌بس فراگیر تحت نظارت سازمان ملل متحد است.

🔵 رحیم‌پور ازغدی: روحانی اپوزیسیون می شود
رحیم پور ازغدی گفت: در یک مقطعی بنی صدر اپوزیسیون بوده و بعد از آن هم هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد اپوزیسیون شدند و فکر می‌کنم روحانی هم در حال تبدیل شدن به یک اپوزیسیون است؛ البته تبدیل شدن این افراد به اپوزیسیون به معنای معیوب بودن سیستم نیست.

 

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر