مژده خبر-مراسم اهدای جوایز برگزیدگان نخستین رویداد «فصل امید» و «خیابان تئاترایران» با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیران ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چند استان در بستر فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش مژده خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان کرمانشاه، در این مراسم که با حضور برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌نویسی نخستین رویداد «فصل امید – ۱۳۹۹» و مسابقه طرح و ایده رویداد «خیابان تئاتر ایران – ۱۳۹۹» در دفتر مدیران کل استان‌ها به صورت مجازی برگزار شد، مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: در تلاش هستیم بودجه سال جاری تئاتر نسبت به سال گذشته دو برابر شود تا بتوانیم با توان بیشتری از هنرمندان این عرصه تولیدات نمایشی حمایت کنیم.

قادر آشنا با اشاره به تلاش هنرمندان تئاتر در این روزهای سخت گفت: هنرمندان تئاتر از جمله هنرمندانی هستند که با وجود مشکلات متعدد به سبب شیوع ویروس کرونا، هرگز بی کار ننشسته‌اند و در این شرایط نیز آثار ارزشمندی را خلق کردند. باید قدردان این هنرمندان به خصوص هنرمندان تئاتر در استان‎ها باشیم که در این شرایط تلاش کردند تا چراغ تئاتر روشن بماند.
وی ادامه داد: در یک سال و نیم اخیر با وجود فراگیری بیماری کرونا، شاهد برگزاری جشنواره‌های متعدد حضوری، مجازی و نیمه‌حضوری در جای جای ایران بودیم و امسال این امید را داریم بتوانیم دو جشنواره پرمخاطب تئاتر خیابانی مریوان و جشنواره بین‌المللی کودک‌ونوجوان را با همکاری ادارات‌کل استان‌ها برگزار کنیم.
سپس هر یک از مدیران کل حاضر در این مراسم که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، در خصوص هنر تئاتر به صورت مختصر به ایراد سخن پرداختند که همگی اتفاق نظر داشتند تئاتر، هنر تسکین‌دهنده و آرامش‌بخشی است و هنرمندانی که در دوران شیوع بیماری کرونا نگذاشتند چراغ تئاتر خاموش شود، تلاش هایشان ستودنی است.
«مهدی ربانی‌نژاد» معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه و «عمران خودآموز» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام و  از دیگر مدیران حاضر در این برنامه بودند که ضمن سخنان کوتاهی از هنرمندان برگزیده استان خود تقدیر کردند.
برگزیدگان در هر استان جوایز خود را از دست مدیران‌کل استان مربوطه دریافت نمودند که درکرمانشاه اهداء لوح تقدیر به برندگان توسط مهدی ربانی نژاد، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صورت گرفت.
شایان ذکر است در بخش طرح و ایده خیابان تئاتر ایران (مریوان)؛ رحمان هوشیاری برای نگارش طرح نمایشی«ملی پوشان» رتبه دوم و علی زیستی برای نگارش طرح نمایشی «رزم نقالان» با هنرمندی از بروجرد به صورت مشترک رتبه سوم را به دست آوردند.
همچنین در بخش اجرایی نمایش های خیابان تئاتر ایران  ۳ اثر از کرمانشاه پیشتر در برگزیدگان نهایی رویداد خیابان تئاتر ایران حضور داشتند . نمایش چوپی نوروز به نویسندگی هواس پلوک و کارگردانی مرتضی اسدی مرام در بخش آیینی ، نمایش ایران بدون سیاه به کارگردانی مصطفی دهشت در بخش کودک و نوجوان و نمایش یک شهر زیبا به کارگردانی بهاره سعیدی پناه ، نمایش های حاضر در رویداد خیابان تئاتر ایران بودند .
  • منبع خبر : مژده خبر