جعفر جعفری /گزارش مژده خبر- صبح امروز دوشنبه ۲۹آبان ماه ۱۴۰۲ همایش توانمند سازی تشکل های شاهد و ایثارگر با حضور استان های ایلام، خوزستان، لرستان، کردستان، مرکزی، همدان و کرمانشاه به میزبانی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه آغازشد.

 

به گزارش خبرنگار مژده خبر، این همایش از صبح امروز دوشنبه ۲۹ آبان ماه تا ۳۰آبان ماه سال جاری در سالن آمفی تئاتر اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

در ابتدای این همایش دکتر شهیدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه ضمن خوشامدگویی به حضار و میهمانان ، گفت: استان کرمانشاه نقطه شروع و پایان جنگ بود سینه ستبر زیبای ایران اسلامی ، پاوه یادگار شهیدان بزرگی چون چمران ۱۸۰۰آزاده ۲۳هزار جانبار۱۸۰۰بانوی جانباز استان ۱۶۰۰۸شهید و ۹۸۰۰شهید دفاع مقدس این گونه رشادت ها و رنگ بوی شهادت در سراسر کشور بوده و هست که این همه رشادت حراست و پاسداری می خواهد که همین ایثارگران میدان دار این پاسداری هستند.
شورایی در استان با ریاست استاندار تبیین جهت اعتلای ارزش های اسلامی را پاسداری می کنند.
لذا جهت اجرای این برنامه ها مردمی سازی که در رأس آن گروه های ایثارگری در این راستا هستند و مطالبه گری سرلوحه همه این امورند.
ما تعهد بیشتری نسبت به دیگران داریم مخصوصا استان هایی که مرزی هستند وظیفه اصلی دارند.
فرهنگ ایثار و شهادت نشأت گرفته از قیام حسینی است ما جامعه ای هستیم که باید اولین قشر دلسوز باشیم با اندیشه های نو به آگاهی نسل های نو بپردازیم که در این موضوع کوتاهی شده است.
اگر بتوانیم به چرایی این کوتاهی جواب بدهیم که رسالت تشکل های ایثارگری است و باید کارآمدی بیشتری داشته باشند و شبهات دانش آموزان و دانشجویان را پاسخگو باشند.ایثاراجتماعی می تواند مشکلات زیادی از جامعه را حل کند، اگر تقویت کنیم فرهنگ شهادت و ایثار را ترویج داده ایم، امروز این عزت و افتخار را که در کشور داریم مدیون شهدا و ایثارگران و…. هستیم.
وظیفه داریم با امکانات و اندیشه های نو پاسدار ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ شهادت و ایثار باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین فاطمی نسب مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمانشاه در ادامه این همایش به ایراد سخن پرداخت و گفت: شهادت رزق است تا انسان قابلیت پیدا نکند شهید نمی شود و شما ان شاء الله مستحق این قابلیت هستید و به قول شهید سردار سلیمانی تاشهید نباشید شهید نمی شوید ، خدای رحمان هم وعده بهشت داده و شهدا و مجاهدین عزیز هم که حافظ اسلام بوده و در مسیر پاسداری از نظام اسلامی که در طول انقلاب نبی اکرم ص است.

به تأسی از شهدای صدر اسلام، در این راه جان دادند، این حکومت ادامه را ه نهضت حسینی است که حافظ اسلام است اصل مسیر قرآن، اسلام و …است که انبیاء برایش تلاش کردند ۵۷ کشور به ظاهر مسلمان داریم اما امروز حکومت اسلامی ایران با آنها متفاوت است بر مبنای اسلام ناب محمدی ص است دشمن به دنبال نابودی مقاومت اسلامی است که برگرفته از فرهنگ حسینی و اسلام ناب محمدی ص است.

ادامه سخنان مهم و تبیینی مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان را در لینک ویدئویی زیر مشاهده کنید:

https://aparat.com/v/sh2xi 

خاطرنشان می‌شود گلی مسئول تشکل های ایثارگری بنیاد شهید استان کرمانشاه به خبرنگار مژده خبر گفت: در این همایش ۵۰ تشکل ایثارگری از استان های ایلام، لرستان، کردستان، مرکزی، خوزستان، همدان و ۸ تشکل از استان کرمانشاه حضور دارند.

گفتنی ست؛ در این همایش از دو فعال رسانه‌ای آقایان بهمن سلطانیان و جعفر جعفری از رسانه انقلابی مژده خبر تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 

  • منبع خبر : مژده خبر