جعفر جعفری/ مژده خبر- پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۸دی ماه سال جاری همایش تجلیل از خادمان اربعین حسینی در مواکب و بقاع متبرکه در سالن اجتماعات دانشکده علوم قرآنی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار مژده خبر، این همایش که با اجرای بسیار خوب حجت‌الاسلام سید ناصر سبد آقایی برگزار شد. وتنها ایشان از زحمات خبرنگاران در امر اطلاع رسانی تشکر کرد!!

بهمن صحرایی، مدیرعتبات عالیات استان کرمانشاه در این همایش در رابطه با فعالیت‌های موکب‌های استان در ایام اربعین اظهار داشت: امسال استان کرمانشاه ۲۰۰ موکب در داخل و خارج برپا کرد و به زائران خدمت‌رسانی کرد.

وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی به زائران اربعین به‌صورت شبانه‌روزی بود، افزود: در موکب‌های استان کرمانشاه با وعده غذایی از زائران پذیرایی شد.

مدیرعتبات عالیات استان کرمانشاه تعداد خادمان آستان را در ایام اربعین را بیش از ۵۰۰۰ نفر برشمرد و عنوان کرد: خادمان موکب‌های اربعین و خیران در خدمت به زائران اربعین حسینی تلاش و مجاهدت کردند.

وی گفت: حماسه حضور بی‌نظیر مردمی در کنگره عظیم اربعین حسینی همه ساله به همراه حماسه حضور موکب‌های مردمی خدمت‌رسان به زائران حضرت اباعبداله الحسین‌(علیه‌السلام)، نمایش صحنه ایثار، عشق، عاطفه و محبت بین مسلمین و دلدادگان آن حضرت است.

صحرایی با بیان اینکه تلاش‌ها و مجاهدت‌های خالصانه مدیران و خادمان موکب‌های اربعین حسینی که با شور همراه با شعور و عشق حسینی آمیخته است را هیچ کس نمی‌تواند ارزش‌گذاری کند بیان کرد: اجر و پاداش این خدمات و اعمال خالصانه نزد پروردگار متعال ثبت و ضبط خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین در طول تاریخ و حتی در دوران خلفای بنی‌عباس و بنی‌امیه و وهابیت تعطیل نشده است، عنوان کرد: حتی در شرایط اختناق حزب بعث هم پیاده‌روی اربعین تعطیل نشده و این مسیر سبز مهدوی و علوی ادامه‌دار خواهد بود.

مدیر عتبات عالیات استان کرمانشاه با بیان اینکه زنده شدن نام امام حسین (علیه‌السلام) به عنوان یکی از مهمترین عوامل ایجاد بسترهای در حال تحقق است، افزود: بیش از هفتاد ملیت در این پیاده‌روی حضور دارند و دشمنان عملیات طراحی سنگینی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران دارد تا اربعین را تحت‌تأثیر قرار دهند.

وی با بیان اینکه شیعه انگلیسی همواره تلاش دارند تا چهره تاثیرگذاری پیاده‌روی اربعین را خنثی کنند، زیرا توان دیدن این عظمت و شکوه جمعیت بیشت میلیون نفری جهان را ندارند، گفت: امسال بیش از ۳٫۵ میلیون نفر زائر اربعین از ایران در این مسیر قدم گذاشتند و به تعبیر مقام معظم رهبری پیاده‌روی اربعین نسبت به سال‌های گذشته معظم‌تر برگزار شد.

صحرایی با بیان اینکه دشمنان امسال تمام تلاششان را کردند که همزمان با تغییر قدرت در عراق شیعیان را به جان شیعیان بیاندازند، اما همگی مشاهده کردیم مردم عراق و موکب‌ها بهترین رفتار را با زائران اربعین ایرانی داشتند، بیان کرد: طرح توسعه حرم مطهر سامرا در حال اجرا است و صحن عقیله بنی‌هاشم به منظور رفاه و خدمت به زائران اربعین با کمک‌های مردمی در حال ساخت‌ و ساز است و امیدواریم تا دو سال آینده حرم امام حسین (علیه‌السلام) ۱۴ برابر توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه با پیگیری جدی مسئولان استان مرز خسروی برای تردد زائران بازگشایی شد و حدود هشت درصد از زائران از این مرز تردد کردند، عنوان کرد: باید به سمت احداث زائرسراهای دائمی در کرمانشاه پیش برویم و پنج موکب در استان در حال راه‌اندازی است و اوقاف در این زمینه نقش پیش‌رو دارد.

حجت‌الاسلام مجید میرزایی، معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه یکی از نیت‌های واقفین در راستای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی است، گفت: این سازمان اوقاف از شهرستان کنگاور تا ایلام ۱۵ موکب راه‌اندازی کرده و ۷۶۰۰ مترمربع فضای برای اسکان موقت زائران در نظر گرفته است.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به خدماتی از قبیل اسکان موقت، اطعام و پذیرایی، خدمات درمانی، میان وعده به بیش از ۱۸۰ هزار نفر از زائران افزود: موکب‌های مستقر در امام‌زاده باقر(ع) در بیستون، امام‌زاده ابراهیم(ع) طاقبستان، چاه صاحب زمان و مهمانسرای اوقاف با وعده‌های صبحانه و شام مورد استقبال تعداد زیادی از زائران قرار گرفت و دو واحد نانوایی سیار در منذریه و مرز خسروی فعالیت داشتند.

وی با اشاره به اینکه از سوی اداره اوقاف دو موکب درمانی یکی در نجف و یکی در استان منذریه عراق راه‌اندازی کردیم عنوان کرد: بیش از ۳۵ هزار اقلام فرهنگی شمال سربند، چفیه و شال مشکی در بین زائر توزیع شد.

میرزایی با بیان اینکه ۲۱ مبلغ فرهنگی در موکب‌ها مستقر شدند و بیش از ۳۸۰ وعده نماز جماعت اقامه شد افزود: ۷۲ مراسم دینی مذهبی در موکب‌ها برگزار شد.

حجت‌الاسلام صالحی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دشمنان امسال از زنده نگه‌داشته شدن اربعین به ترس زیادی افتادند و فتنه‌های زیادی در کشور با وجود آوردند و می‌خواستند شیرینی اربعین را به کام ما تلخ کنند گفت: وهابیت به سرکردگی عربستان و رژیم جعلی صهیونیستی خواستار افزایش تحریم‌های آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که ما را از هر لحاظی و بیشتر از بعد هسته‌ای تحت‌ فشار قرار دهند.

گفتنی‌ست در پایان این همایش از خادمان اربعین حسینی در مواکب و بقاع متبرکه استان کرمانشاه تجلیل شد.

 

  • منبع خبر : مژده خبر