شهید سلیمانی سرنوشت ملت‌ها را در مقابله با دشمنان تغییر داد نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه، در مراسم تقدیر از فرماندهان، رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در حسینیه ثارالله کرمانشاه : هشت سال دفاع مقدس، افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را تربیت کرد. دفاع مقدس یوم‌الله بود و با ارزش‌هایی همچون اسلام، […]

شهید سلیمانی سرنوشت ملت‌ها را در مقابله با دشمنان تغییر داد

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه، در مراسم تقدیر از فرماندهان، رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در حسینیه ثارالله کرمانشاه :

هشت سال دفاع مقدس، افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را تربیت کرد.

دفاع مقدس یوم‌الله بود و با ارزش‌هایی همچون اسلام، رمضان، محرم و صفر و غیره گسترش یافت تا افرادی همچون شهید سلیمانی از این کوره گداخته بیرون بیایند و سرنوشت ملت‌ها را در مقابله با دشمنان تغییر بدهند.

هر فردی که دم از اسلام واقعی می‌زند پیروز است. حاج قاسم سلیمانی بچه
روستا بود که در مکتب اسلام تربیت یافت و با یک جهان‌بینی برگرفته از اسلام و هدایت‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری، به کمک ملت‌های منطقه رفت تا نشان دهد فکر اسلام کارایی دارد و توانمند است.

ابعاد اقدامات شهید سلیمانی باید تبیین شود

دکتر «تاج‌الدین صالحیان»، پژوهشگر علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه کرمان، در همایش بین‌المللی «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» که به صورت مجازی در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، گفت:

سردار سلیمانی در دو دهه که فرمانده سپاه قدس بود نقش بی‌بدیلی در شکل‌گیری قدرت هوشمند جمهوری اسلامی در منطقه و جهان داشت. شهید سلیمانی، پیشانی قدرت سخت جمهوری اسلامی بود، که همیشه هم فاتح بود و دشمنان اذعان می‌کنند که سردار سلیمانی در تاکتیک‌های جنگی، نابغه میدان بود.

حاج قاسم، دارای شخصیت چندوجهی و نبوغ سرشار سیاسی، اجتماعی و نظامی بود که می‌توانست با همه اقوام و مذاهب منطقه کار کند اما این موضوعات در جامعه و حتی در دانشگاه هم خیلی به آنها پرداخته نشده است. سردار سلیمانی در دیپلماسی و مذاکره نابغه بود و قدرت بالایی در جذب و متقاعد کردن طرف مقابل داشت.

قدرتِ نهادسازی مردمی سردار سلیمانی، پایه‌های استراتژی پوشالی آمریکا و هم‌پیمانانِ تا دندان مسلحش را از بین برد. این قدرت بالای نهادسازی مردمی هفت تیلیارد دلار هزینه دشمنان در منطقه را با ناکامی مواجه کرد، که باید ابعاد این اقدامات برای مردم و جامعه تبیین شود. اوج قدرت و هنرنمایی شهید سلیمانی، به‌کارگیری ترکیبی از قدرت سخت و نرم بود. نقش این مرد بزرگ در حفظ و دفاع از مردم، مرزهای منطقه، عزت ایران و اسلام بی‌نظیر بوده است و تا سالهای سال تولید هویت خواهد کرد.

📌خون شهید سلیمانی جبهه مقاومت را بسیار قدرتمندتر کرده است

✍«نورالدین شیرین»، رییس رادیو و تلویزیون قدس ترکیه، در همایش بین‌المللی «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» که به‌ صورت مجازی در دانشکده ادبیات دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، گفت:

به برکت خون شهید سلیمانی، جبهه مقاومت بسیار قدرتمندتر شده‌ است و با عزمی راسخ‌تر در میدان است و تا پیروزی بر دشمنان کوتاه نخواهد آمد. شهید سلیمانی، عمار و میثم زمان بود و امت اسلام را رو سفید کرد و تبدیل به تکیه‌گاه و امید آن شد.

ما به‌خاطر فشارها و تهدیدها، راه و آرمان‌های سردار سلیمانی را رها نمی‌کنیم و در زمانی‌که شاهد نابودی رژیم صهیونیستی و برچیده‌شدن بساط آمریکای جنایت‌کار از همه کشورهای اسلامی باشیم، از او یاد خواهیم کرد و بر ا‌و درود خواهیم فرستاد.

میراث حاج‌قاسم برای جبهه مقاومت «ناموس اکبر و امانت امام راحل و امام خامنه‌ای» است. ما با خون و جان خود از این میراث به‌خوبی محافظت خواهیم کرد.

ای سردار شهید، ما، مانند یاران امام حسین(ع) خطاب به تو می‌گوییم؛ اگر عمرمان هم بی‌پایان باشد، همیشه به یاد تو، قدردان تو و پای‌بند اهداف تو خواهیم بود و اگر هزاران‌بار هم کشته شویم و باز زنده شویم، بار دیگر به تو اقتدا خواهیم کرد.

  • نویسنده : جعفرجعفری فعال رسانه‌ای
  • منبع خبر : مژده خبر