مژده خبر- فرماندار سرپل‌ذهاب در این مراسم ضمن گرامیداشت ششمین سالگرد زلزله آبان‌ماه ۹۶ و یاد و خاطره جانباختگان زلزله ، سلام گرم دکتر صحرایی استاندار کرمانشاه را به مردم سرپل‌ذهاب ابلاغ کرد و اظهارداشت : زلزله در سرپل‌ذهاب بسیاری از خانواده ها را داغدار کرد و ویرانیهای بسیاری را به بار آورد و تنها نقطه روشنایی در آن شرایط سخت حضور رهبر انقلاب در مناطق زلزله زده شهرستان بود که نور امید را در دل زلزله زدگان روشن کرد و ندای ایشان باعث شد که تمام نگاهها به سمت خدمت بی منت و صادقانه به مردم حرکت کند .

 

صدراله بابلی افزود : تمام دستگاهها و ادارات در روزهای سخت زلزله پای کار بودند و با تمام توان خود به مردم خدمت کردند خیرین نیکوکار و تمام ملت سراسر ایران درکنار مردم بودند و همراهی بسیار خوبی داشتند که قابل تقدیر است .
وی تصریح کرد : زلزله و اعتبارات آن بهترین فرصت برای توسعه و پیشرفت شهرستان بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در دیدار خود با مسئولین خواستار توجه به آن شدند که از تهدید زلزله برای شهرستان فرصت سازی شود ولی متاسفانه به دلایلی با تعجیل در اعلام پایان بازسازی مناطق زلزله زده در دولت سابق این فرصت از دست رفت و امروز مشکلاتی در شهرستان وجوددارد که ردیف اعتباری برای رفع آنها وجود ندارد .

نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد : امروز ۵۰ واحد فرهنگی ، مساجد ، ادارات و کتابخانه های عمومی تخریبی در شهرستان وجوددارد که بازسازی نشده اند و اعلام پایان بازسازی در سرپل‌ذهاب در دولت قبل آسیب بزرگی به این خطه از کشور وارد کرد که باعث شد ردیف اعتباری ماده ۱۲ بازسازی زلزله حذف شود و امروز اعتباری برای بازسازی این ۵۰ واحد وجود ندارد .
ایشان بابیان اینکه کارهای بزرگی هم در شهرستان انجام گرفت افزود : پرداخت یک هزار و ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات بازسازی و ۲۵۰ میلیارد تومان بلاعوض به مردم کار بزرگی بود اما به درستی از این فرصت زلزله برای شهرستان استفاده نشد و امروز اعتباری بالغ بر یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان برای بازسازی ۵۰ واحد مذهبی ، فرهنگی و هنری و اداری شهرستان نیاز است که امیدواریم بانگاه ویژه استاندار کرمانشاه و پیگیریهای مجدانه ایشان این اعتبار تامین شده و این مشکلات برطرف گردد .

وی خاطر نشان کرد : امروز برخی از ادارات ما که باید در مجتمع های اداری باشند بواسطه عدم بازسازی ادارات در ساختمان های استیجاری و گاها در پارکینگ‌ها به مردم خدمت ارائه می دهند که در شأن مردم نیست .

فرماندار شهرستان بااشاره به مشکلات مردم سرپلذهاب در سیستم بانکی افزود : تسهیلات بازسازی و ضمانت‌های زنجیره ای امروز به بزرگترین معضل در شهرستان تبدیل شده است و مردم سرپل‌ذهاب را از گرفتن تسهیلات تشویقی و اشتغال محروم کرده است .
تسهیلاتی که ۴درصد و قرض الحسنه بوده امروز بواسطه معوقات به ۲۴ درصد تبدیل شده است و مردم توان پرداخت آنرا ندارند که امیدواریم استاندار محترم این موضوع را تعیین تکلیف کنند .

بابلی خاطر نشان کرد : مردم سرپل‌ذهاب همواره پای نظام و انقلاب خود ایستاده اند و شایسته بهترین خدمات هستند در زمان دفاع مقدس مرزدارانی سلحشور بودند که از کشور دفاع کردند و شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کردند و امروز هم در میدان‌های مختلف انقلاب حضوری حماسی دارند حماسه مردم در سیزده آبان ماه قابل تقدیر بود و انشالله این مردم در انتخابات پایان سال نیز باحضور در پای صندوقهای اخذ رای حماسه سازی خواهند کرد .

در این مراسم برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار و از آسیب دیدگان قطع نخاعی زلزله شهرستان به همت اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه تقدیر شد .

  • منبع خبر : مژده خبر