مژده خبر - دهمین جشنواره شعربسیج «افق‌های روشن» با هدف کشف استعدادهای برتر در حوزه شعر متعهد ، ایجاد زمینه رقابت سالم بین هنرمندان جوان شاعر و جذب شعرای هنرمند به بدنه بسیج هنرمندان برگزار شد.

 

افشین آزادی در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: جشنواره استانی شعر به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه، با موضوعات مختلف از جمله محوریت سرزمین مادری، فرهنگ و تمدن ایرانی، مسائل اجتماعی، مقاومت و پایداری، جهاد تبیین و هنرمندان شهید برگزار شد.

وی افزود: پوستر جشنواره افق های روشن از ۲۴ مرداد ماه امسال منتشر شد و به دلیل استقبال خوبی که از این جشنواره شد تا ۱۷ آبان ماه با اضافه شدن بخش ویژه اشعار مرتبط غزه و جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و اتفاقاتی که در فلسطین رخ داد، تمدید شد.

وی گفت: پس ازتوزیع فراخوان جشنواره و دریافت بیش از ۲۰۰ اثر در حوزه شعر کلاسیک ، نو ، شعر کردی ، بخش شعر غزه ، داوری اشعار توسط داوران با رعایت عدالت صورت گرفت و برگزیدگان نهایی از شاعران نو قلم و شاعران توانمند آیینی و انقلابی استان کرمانشاه به منظور داوری در مرحله کشوری به سازمان بسیج هنرمندان کشور معرفی شدند .

آزادی خاطرنشان کرد: این جشنواره به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه رقم خورد و افرادی که اشعارشان در مرحله استانی برگزیده شده‌ را به مرحله کشوری ارسال کردیم و در مرحله کشوری به افراد برگزیده جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

وی همچنین افزود : در مرحله استانی به همه ی شرکت کنندگان در جشنواره لوح تقدیر، و به برگزیدگان مرحله استانی لوح تقدیر و هدیه نقدی اهدا خواهد شد.

به گفته وی اسامی برگزیدگان مرحله استانی در بخش شعر کلاسیک و نو به شرح زیر است:
نفر نخست «حسین‌خزایی»
نفرات دوم مشترکا «محمدحسین امیری» و «بابک بنی فاطمی»
نفرات سوم مشترکا «نیوشا امیری»، «مهدی شریفی‌شادفر»، و «معصومه تیما» می باشند .

وی گفت نفرات شایسته تقدیر در این بخش خانم ها «پریوش بهلولی» و «مریم رضایی» هستند که برگزیده شدند.

مسئول بسیج هنرمندان استان کرمانشاه اذعان کرد: این جشنواره ٢ بخش ویژه نیز داشته است .
بخش شعر کردی کرمانشاه و بخش ویژه با موضوع غزه و جنایات رژیم صهیونیستی و اتفاقات ناگواری که برای فلسطین و کودکان غزه رقم خورده است.

به گفته وی اسامی برگزیدگان بخش ویژه زبان کردی افراد ذیل می باشند :
نفر اول خانم «احترام یاربیگی»
نفر دوم آقای «یاسر شکربیگی»
نفر سوم خانم «الهام نوری» معرفی شده اند

اسامی برگزیدگان در بخش شعر غزه افراد ذیل می باشند :
نفر اول آقای «میلاد خانی»
نفر دوم آقای «سیدصادق خاموشی»
نفر سوم خانم «مریم مهرانپور»
به عنوان برگزیده معرفی شده اند .

 

  • منبع خبر : مژده خبر و روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه