مژده خبر- همزمان با نخستین روز از ماه ذی الحجه و به مناسبت سالروز ازدواج آسمانی حضرت زهرای مرضیه(س) و امیرالمومنین حضرت علی(ع) آیین اهدای ۳۲۰ جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش مژده خبر،محسن رخصی مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری آیین اهدای ۳۲۰ جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت در سالروز ازدواج آسمانی حضرت فاطمه(س) و امام علی(ع) که با حضور جعفر صباغیان، معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد و مسئولان استانی برگزار شد، گفت: ارزش این جهیزیه ها بیش از ۱۲ میلیارد تومان بوده که با مشارکت کمیته امداد و خیران نیک اندیش تامین شده است.

رخصی عنوان کرد: هر جهیزیه شامل یخچال، اجاق گاز، تلویزیون، لباسشویی و جاروبرقی به ارزش ۴۰ میلیون تومان است که این جهیزیه ها با همراهی و همکاری سپاه و ارتش در میان زوج های جوان در سراسر استان توزیع شده است.

محسن رخصی با تاکید بر اینکه این دومین مرحله از اهدای جهیزیه به نوعروسان مددجو کرمانشاهی در سال ۱۴۰۰ است، ادامه داد: در مرحله اول و همزمان با ولادت حضرت زینب (س) ۱۳۷ سری جهیزیه دیگر به نوعروسان تحت حمایت در استان اعطا شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید کرد: در مجموع طی این دو مرحله حدود ۲۰ میلیارد تومان جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه تامین شده است.

محسن رخصی تصریح کرد: امیدواریم در برنامه ها و مناسبت های پیش رو با مشارکت خیران نیکوکار تمامی نوعروسان مددجو پشت نوبت با دریافت جهیزیه زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

شایسته ذکر است، در این آیین از مهندس جهانبخش شکری، خیران نیک اندیش کرمانشاهی و دو نوعروس مددجو که دارای کمترین مهریه و نخبه قرآنی بودند تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

 

  • منبع خبر : مژده خبر