گزارش مژده خبر- نشست شورای اداری استان در پانزدهمین سفر شهرستانی استاندار در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد که این سفر ونشست برکاتی برای مردم به ارمغان آورد.

به گزارش خبرنگار مژده خبر، عصر امروز نشست شورای اداری استان به دنبال پانزدهمین سفر شهرستانی استاندار و باحضور مدیران کل دستگاه های اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

 

استاندار کرمانشاه با اشاره به مصوبات خوبی که برای توسعه شهرستان سرپل‌ذهاب به تصویب رسید، گفت: تلاش می‌کنیم بخش زیادی از مصوبات تا نیمه شعبان اجرایی شود.

محمد طیب صحرایی در جلسه عصر امروز (۲۷ دی) شورای اداری شهرستان سرپل‌ذهاب با اشاره به مصوبات در نظر گرفته شده برای این شهرستان، اظهار کرد: این مصوبات در ۱۹ بخش اصلی است.

وی با تاکید بر اینکه بخش عمده این مصوبات باید تا نیمه شعبان اجرایی شود، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم کارهایی که قرار است انجام شود همزمان با نیمه شعبان ‌و اندکی مانده به ایام انتخابات عملی شود.

صحرایی از مدیران دستگاه‌ها خواست برای هر اقدامی که انجام می‌دهند پیوست انتخابات در نظر بگیرند و کارهایی که انجام می‌شود با جشن ملی و اسلامی انتخابات گره بخورد.

وی با بیان اینکه آنچه که برای سرپل ذهاب مصوب شده هم از استان و هم از طریق فرمانداری به صورت روزانه رصد می‌شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه وضعیت اجرای مصوبات شهرستان‌های استان مناسب است.

استاندار کرمانشاه بر لزوم اولویت‌بندی مصوبات نیز تاکید کرد و افزود: در شهرستان سرپل‌ذهاب آب اولویت اساسی است و باید یک کارگروه آب متشکل از دستگاه‌های مربوطه برای پیگیری امور برگزار شود.

  از مهمترین مصوبات سفر شهرستانی استاندار کرمانشاه به سرپل‌ذهاب می‌توان به آبرسانی به ۴۵ روستا تا نیمه شعبان اشاره کرد.

پیگیری جذب اعتبارات برای دفع فاضلاب و مهار آب‌های سطحی، تعیین تکلیف آبرسانی به اراضی کشاورزان در دشت ذهاب جنوبی و رفع مشکلات نیروگاه برق‌آبی پیران از دیگر مصوبات بود.

همچنین مقرر شد تا پایان سال مشکل تحویل زمین ۵۳ هکتاری جهت اجرای نهضت ملی مسکن رفع و تحویل سه بلوک مسکن مهر آسیب دیده در زلزله سال ۱۳۹۶ هم انجام شود.

پیگیری رفع نقاط حادثه‌خیز محورهای شهرستان و همچنین پیگیری و بررسی اجرای تقاطع غیرهمسطح «کل داوود» از دیگر مصوبات سفر استاندار برای سرپل ذهاب بود.

احداث نیروگاه برق ۶۰ مگاواتی، تکمیل روشنایی معابر خارج از شهر تا قبل از اربعین ۱۴۰۳، احداث زمین چمن مصنوعی روستایی، اختصاص دو میلیارد تومان برای تکمیل خدمات گردشگری پیران، احداث بازارچه صنایع دستی، احداث ناحیه صنعتی سرپل ذهاب، صدور مجوز مرکز نمایشگاهی در سرپل ذهاب و … از دیگر مصوبات مهم و دستاوردهای سفر استاندار برای شهرستان سرپل ذهاب بود

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر