مژده خبر- مراسم تحویل 544 پنل خورشیدی قابل حمل با حضور جمعی از مردم عشایر استان، دکتر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمانشاه، دکتر محمدی مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه و مهندس مرادی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در اداره برق شهر بیستون برگزار شد.

مژده خبر- مراسم تحویل ۵۴۴ پنل خورشیدی قابل حمل با حضور جمعی از مردم عشایر استان، دکتر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، دکتر محمدی مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه و مهندس مرادی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در اداره برق شهر بیستون برگزار شد.

به گزارش مژده خبر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، در این مراسم دکتر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در جمع عشایر حاضر در اداره برق شهر بیستون، گفت: جامعه عشایر کشور بیش از هزار شهید تقدیم انقلاب کرده اند و امیدوارم با پیگیری های دولتمردان و همکاری خوب شرکت توزیع برق استان کرمانشاه این خدمات رسانی تداوم داشته باشد تا بتوانیم به همه خانواده های عشایر خدمات شایسته ای ارائه دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه اظهار کرد: عشایر به عنوان قشری مولد، برای حفاظت از امنیت غذایی و توسعه پایدار و حفظ محیط زیست وخودکفایی گوشت قرمز و حفظ مراتع کشور تلاش می کنند و در جهت ارائه خدمات مطلوب به این بخش از جامعه و براساس آیین نامه ساماندهی که ماده ۵ آن، دستگاه های اجرایی مکلف شده‌اند همان شاخص‌هایی که برای برخوداری از زندگی روستایی هست برای عشایر هم تدوین شود.

در ادامه مهندس محمد مرادی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه، گفت: عشایر گرانقدر تلاش گسترده ای در طول تاریخ و در طول پیروزی انقلاب اسلامی داشته اند و باید با نگاه ویژه ای مطالبات آنها را پیگیری کرد.

مهندس مرادی با اشاره به عدم دسترسی عشایر به شبکه برق، بیان کرد: طرح استفاده عشایر از سامانه های خورشیدی مور توجه قرار گرفت تا بتوانند علاوه برتامین روشنایی و استفاده از تجهیزات برقی کم مصرف، کمک حداقلی به توسعه امر آموزش بچه های عشایر شود.

وی ادامه داد: در همین راستا با یک ابتکار جدید و با استفاده از فناوری های روز نسبت به تامین برق با استفاده مولدهای کوچک خورشیدی قابل حمل اقدام شد و ۵۴۴ خانوار عشایری از این نعمت برخودار شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه افزود: برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر ۲۱۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است. همچنین باتلاش همکارانمان در شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه این خدمات رسانی در سال ۱۴۰۰ نیز ادامه دارد.

در ادامه این مراسم، دکتر محمدی مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه، ابراز کرد: باتوجه به همکاری که بین سازمان امور عشایری و شرکت توزیع برق استان کرمانشاه در سال ۹۹ انجام شد و باتوجه به اینکه عشایر ما از لحاظ دارا بودن دام در سطح کشور رتبه چهارم و از لحاظ جمعیتی رتبه هشتم را در کشور دارا می باشند برقرسانی به این قشر زحمتکش و ایثارگر مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ایل های دوسر کوچ رو در اولویت واگذاری تخصیص پنل های خورشیدی قرار گرفته اند، افزود: واگذاری این پنل های خورشیدی با استفاده از قرعه کشی صورت گرفته است و امسال نیز این همکاری با شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه برای دادن تسهیلات بیشتری به مردم عشایر استان ادامه می یابد.

در پایان این مراسم نیز تعدادی از سامانه های پنل خورشیدی به صورت نمادین روشن و به خانواده تعدادی از عشایر استان کرمانشاه اهداشد.

 

 

  • منبع خبر : مژده خبر