مژده خبر، مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت : متأسفانه این روز‌ها افرادی ناآگاه اره‌های موتوری را جایگزین تبر کرده و به جان جنگل‌ ها افتاده‌اند و این سرمایه ملی را تخریب می‌کنند.

 

به گزارش مژده خبر، صفری خطاب به دارندگان و بهره‌برداران اره‌های موتور دستی در سطح استان کرمانشاه، گفت: طبق اطلاعیه فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه، از اول شهریورماه بنا بر دستور دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه به استناد ماده ۴۲ و تبصره‌های ذیل آن از قانون حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری از منابع طبیعی کشور هرگونه نگهداری، حمل و بهره‌برداری از اره‌های موتوری دستی باید با اخذ مجوز از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان باشد.

او گفت: در غیر این صورت تمامی ضابطین خاص و عام دادگستری موظف هستند در صورت مشاهده وسیله ضبط و فرد خاطی را پس از طی مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع دهند.

وی ادامه داد: الزامی است تمام دارندگان این وسیله که به نوعی ابزار کار آن‌ها است باید به اداره منابع طبیعی شهرستان محل زندگی مراجعه و نسبت به اخذ مجوز حمل و نگهداری اقدام کنند.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه آخرین مهلت برای گرفتن مجوز را ۳۰ آبان‌ماه سال‌جاری اعلام کرد و افزود: به هیچ وجه این زمان اعلام شده قابل تمدید نیست.

او گفت: محیط زیست متعلق به همه ما و امانتی است که فرزندانمان و نسل‌های‌آینده در اختیار ما قرار داده‌اند که متأسفانه افراد سودجو با این اره‌ها همراه با طوفان شبی کار باد سیل‌آسا می‌کنند صحبت از یک شاخه یا یک برگ نیست، آه … که جنگل را بیابان می‌کنند.

 

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر