مژده خبر-  استاندار کرمانشاه از پیگیری مدیریت ارشد استان برای احداث بازارچه هنرمندان در اسلام آبادغرب خبر داد و گفت: این مجموعه در یک مکان مناسب و در مسیر بزرگراه کربلا جانمایی شده و تا تابستان آینده به بهره برداری می رسد.

 

محمدطیب صحرایی روز پنج شنبه ۲۰ مهرماه در جریان سفر شهرستانی به اسلام آباد غرب در نشستی با معتمدان، متنفذین و بزرگان اقوام و فرق این شهرستان عنوان کرد: معتمدین و منتقدین ریشه های هر منطقه و عامل پایداری آن هستند و جایگاه این عزیزان باید پاس داشته شود.

وی افزود: این بزرگواران از چهره های بومی منطقه هستند و با نگاه جامع تر و واقعی تری نسبت به مشکلات موجود و راهکارهای بهتری برای حل این مشکلات دارند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: مقدمات راه‌اندازی مجمع خیرین در حال انجام است و در وزارت کشور هم اجرایی شدن این طرح را دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: جایگاه معتمدان و بزرگان استان نباید تنها به پیگیری صلح و سازش محدود شود. این موضوع ابعاد مختلف عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و مردمی سازی را در بر می گیرد که می توان از ظرفیت آنان در قالب مجمع خیرین بهره گرفت.

صحرایی در بخشی از سخنانش عنوان کرد: در استان کرمانشاه ممنوعیتی برای بکارگیری جوانان اهل حق در ادارات و یا ارائه خدمات به این عزیزان وجود ندارد.

وی گفت: خوشبختانه یک فضای همدلی و برادری در استان وجود دارد و تعدادی از مدیران نیز از مذاهب و فرق مختلف از جمله اهل سنت و جامعه اهل حق هستند.

استاندار کرمانشاه همچنین عنوان کرد: تا آذرماه تعدادی از روستاهای این شهرستان آبرسانی شوند و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته مشکل تنش آبی در بقیه روستاها هم به تدریج مرتفع می شود.

وی گفت: پروژه انتقال آب از سد آزادی به اسلام آباد هم با جدیت در حال پیگیری است که این کار منابع آبی پایداری برای حوزه کشاورزی، صنعت و آب شرب فراهم می کند.

صحرایی اتمام پروژه راه آهن کرمانشاه _ اسلام آباد غرب را یکی از اولویت‌های استان دانست و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته وزیر راه و شهرسازی دستور اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان به این پروژه را صادر کرد و با کمک این اعتبارات بتوانیم این پروژه بسیار مهم و کلیدی را تکمیل کنیم.

وی از پیگیری مدیریت ارشد استان برای احداث بازارچه هنرمندان در اسلام آبادغرب خبر داد و گفت: این مجموعه در یک مکان مناسب و در مسیر بزرگراه کربلا جانمایی شده و بخشی از زیرساخت‌های آن فراهم شده است.

مقام عالی استان تاکید کرد: این مجموعه باید با یک معماری فاخر و بومی ساخته شود و تبدیل به مکانی برای عرضه صنایع دستی و آثار ارزشمند هنرمندان منطقه گردد و تابستان سال آینده هم آماده ارائه خدمات شود.

وی همچنین از اجرای طرح پایش رشته های دانشگاهی در استان خبر داد و گفت: در نشست اخیر با معاون آموزشی وزیر علوم، توافق شد رشته‌های مجموعه های دانشگاهی متناسب با اولویت‌های پیشرفت استان در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری و صنایع دستی، تجارت و بازرگانی و … بازنگری شوند تا فارغ التحصیلان بتوانند با توجه به ظرفیت‌های استانی مشغول به کار شوند و با توانمندی های خود به پیشرفت کرمانشاه کمک کنند.

صحرایی همچنین عنوان کرد: متاسفانه طرح های مسکن نیمه کاره زیادی در استان وجود دارد که از هفته آینده این مجموعه‌ها پس از رفع مشکل در شورای مسکن استان، در دستور کار برای تکمیل قرار می گیرند.

وی همچنین از بازنگری طرح های هادی روستاها خبر داد و گفت: طرح های هادی روستاها، سال هاست بازنگری نشده است و با اینکار امکان توسعه ساخت و سازها در روستاها را فراهم می شود.

  • نویسنده : ناهید صیدی خبرنگار مژده خبر در اسلام آباد غرب
  • منبع خبر : مژده خبر