مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه از اعزام تیم رسانه‌ای استان کرمانشاه جهت حضور در اختتامیه جام رسانه امید در دانشگاه جامع انقلاب اسلامی در تهران خبر داد.

محمد هادی صحرایی مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه در گفت‌وگو با اهالی رسانه با اشاره به تأثیر رسانه‌ها بر اذهان عمومی اظهار کرد: امروز رسانه‌ها بخش عمده جریان‌سازی در افکار عمومی در سراسر جهان را برعهده دارد و به همین دلیل نیز باید این رسالت را به درستی انجام دهد.
وی بیان کرد: اگر امروز شبه رسانه‌های معاند سعی در سیاه‌نمایی و ناامید کردن مردم ایران به ویژه جوانان را دارند در مقابل رسانه‌های داخلی باید با جهاد تبیین صحیح به امیدآفرینی بپردازند.

مسؤول سازمان بسیج رسانه تصریح کرد: امیدآفرینی در زمانی که غرب با تمام ظرفیت خود به میدان آمده و سعی دارد تا در یک جنگ ترکیبی به ملت بزرگ ایران ضربه بزند اصلی‌ترین وظیفه رسانه‌ها به شمار می‌رود که مورد تاکید چندباره مقام معظم رهبری نیز است.

وی با بیان اینکه در جنگ جهانی رسانه علیه ایران باید با درک صحیح از شرایط و استفاده درست از ظرفیت‌ها به مقابله بپردازیم، خاطرنشان کرد: اگر در این جنگ مغلوب شویم امید در جامعه از بین می‌رود.
صحرایی با بیان اینکه ذائقه مخاطبان داخلی با توجه به چند پارامتر، تهدیدمحور شده و این عاملی است تا با خطاهای ادراکی پیشرفت‌های کشور یا دیده نشود یا با تأخیر منعکس شود، گفت: گروه بحران مستقر در خارج کشور بر برجسته‌نمایی و سیاه نمایی کشور متمرکز شده است اما رسانه‌های داخلی بر روایت پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشور تمرکز چندانی نکرده‌اند.

وی اظهار کرد: در این راستا بسیج رسانه با احصای خلأ موجود به برپایی «جام رسانه امید» پرداخته است، در این رویداد نیمه پر لیوان دیده می‌شود تا در زمانی که اخبار منفی بیشتر دیده می‌شود بتوانیم دستاوردها و اقدامات امیدآفرین را روایتگری کنیم.

صحرایی تصریح کرد: «جام رسانه امید» با هدف روایت‌گری صحیح و درست از پیشرفت در سراسر کشور برگزار خواهد شد و امیدواریم با توجه به اتفاقات مثبت خدمت به مردم که روزانه روی می‌دهد بتوانیم شاهد امید و نشاط در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه داوری اختتامیه این رویداد با استفاده از دو تیم مجهز به هوش مصنوعی و پایشگرهای چندبعدی انجام خواهد شد، تصریح کرد: اختتامیه جام رسانه امید در تاریخ ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج رسانه یادآور شد: در این رویداد صنعتگران و تولیدگران بزرگ کشور به روایت پیشرفت می‌پردازند و رقابت‌کنندگان از این روایتگری‌ها به تولید محتوا می‌پردازند

  • منبع خبر : مژده خبر