این یادداشت،اشاره ای به دغدغه‌های پیش از تزریق واکسن ایرانی کووبرکت به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی داشته و دارد.

مژده خبر- مقام معظم رهبری رو گذشته دریک اقدام انقلابی ،جسورانه ومتحیرانه واکسن ایرانی کووبرکت راتزریق کردند.

…در خبرها آمده بود، که رهبر معظم انقلاب در اقدامی اصولی و انقلابی از تزریق واکسن خارجی جهت حمایت از واکسن داخلی امتناع ورزیدند. و به زودی واکسن ایرانی برکت که تمامی مراحل بالینی را با موفقیت طی کرده است را استفاده خواهند کرد.

پس از انتشار این خبر مسرت بخش که باعث افتخار هر ایرانی به این نگاه عمیق و دقیق رهبری است، بسیاری از دشمنان که می‌دانند این اقدام رهبری موج بزرگی از اقبال جهان به تولیدات ایران را در پی خواهد داشت، دایه عزیز تر از مادر شده اند و در اقدامی شگرف ندای وامصیبتا سر می‌دهند که آی جوانان ایرانی کجائید که رهبرتان در حال انجام یک اقدام خطرناک است و این مدل مواضع.

بخشی از جوانان و کانال دارهای دلسوز هم با ابراز نگرانی از این اقدام رهبری، مطالبی ارائه می‌کنند که باید این نگرانی ها را از بعد نگرانی برای امام خود تلقی کنیم و اطمینان بدهیم که #واکسن_ایرانی_برکت تمامی مراحل کارآزمایی بالینی را با موفقیت پشت سر گذاشته و ان شاء الله این اقدام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نویدی از آینده درخشان جمهوری اسلامی در فتح بیش از پیش قله های دانش بوده و نباید به این عزیزان که از سر نگرانی برای امام خود مطلب می‌نویسند، انگ کم خردی و کم عقلی زده شود.

طبیعتا این دست از عزیزان می‌دانند که عقل و منطق رهبری عزیز بالاتر از ما و شماست و نباید ابراز نگرانی این عزیزان انقلابی را به جهت سوء تعبیر کرد. الحمدلله این واکسن ساخته پژوهشگران داخلی چند بعد بسیار ارزشمند دارد:

۱٫ اطمینان رهبری نسبت به واکسن ایرانی
۲٫ این افتخار است که رهبری در عمل پیشتاز اعتماد به تولید داخل است.
۳٫ این نشان می‌دهد تیم متخصصین پزشکی ما چقدر نسبت به واکسن برکت اطمینان دارند.
۴٫ آغاز یک جهش علمی با پیشتازی رهبری است.
۵٫ ایران جزء ۷ کشور تولید کننده واکسن در دنیا قرار گرفت.
۶٫ ایران اولین کشور مسلمان در جهان که واکسن تولید کرد.
۷٫ اعتماد کامل به ظرفیت‌ها و دانشمندان داخلی
۸٫ شکستن فشار عملیات روانی دشمن که برکت قابل اطمینان نیست
۹٫ برکت تمام مراحل بالینی را طی کرده و جای هیچ نگرانی نیست.
۱۰٫ رهبری اولین رهبر جهان اسلام و هفتمین رهبری و عالی‌ترین مقام یک کشور است که از واکسن تولیدی کشور خودش استفاده می‌کند. این یعنی نهایت باور به توان داخلی.

.
می شود با تو دل به دریا زد…

از ۲۰۰ کشور دنیا، تنها ده یازده کشور، به طور جدی بر سر تولید واکسن کرونا با یکدیگر رقابت می کنند و ایران با افتخار تمام، یکی از این کشور های پیشتاز است.
هم اکنون در کشور ما، هشت واکسن در مراحل مختلف تولید یا آزمایش هایی قرار دارند. این موفقیت بزرگ در تولید واکسن یک بیماری نو ظهور و خطرناک در حالی است که آمریکا و غرب، از هیچ تحریمی حتی در حوزه دارو دریغ نکردند.
واکسن “تولید ایران” که امروز به رهبر انقلاب تزریق شد، حاصل همت نخبگان جوان ایرانی و نمادی درخشان از مهار تحریم ها، بلکه تبدیل تهدید به فرصت خلاقیت است. اکنون ایران یکی از چند کشور سرآمد در تولید واکسن کروناست.
کاش این جرئت و همت جاری در جان جوانان نخبه ، در رگ های برخی مدیران بی اعتماد به توانمدنی ملت اهم جاری می شد. و بزودی با تشکیل دوت جدید، جاری می شود، ان شاء الله.
جرأت شکست مرز های دانش و فناوری و قدرت را امام خمینی (ره) و امام خامنه ای عزیز، به جوانان نخبه دادند.
“شاید از حادثه می ترسیدیم- تو به ما جرأت طوفان دادی”.

اینگونه «ایران قوی »شکل می‌گیرد. یعنی باعمل نه باحرف زدن !

✍ جعفرجعفری

  • منبع خبر : مژده خبر