مژده خبر- مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری نماز عید سعید فطر در مصلای نماز جمعه شهرستان کرمانشاه و مصلاهای نماز سایر شهرستان های استان، گفت: در روز عید سعید فطر بیش از دو هزار پایگاه ثابت و سیار به منظور جمع آوری فطریه و کفارات مردمی برپا خواهند شد.

به گزارش مژده خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری نماز عید سعید فطر در مصلای نماز جمعه شهرستان کرمانشاه و مصلاهای نماز سایر شهرستان های استان براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: این نهاد به عنوان دبیرخانه زکات در استان متولی جمع آوری فطریه و کفارات مردمی است.

رخصی با اشاره به برپایی دو هزار پایگاه ثابت و سیار در استان به منظور جمع آوری فطریه و کفارات مردمی، افزود: این پایگاه ها پیش از نماز عید سعید فطر در مصلاهای اقامه نماز دایر و در سطح معابر، میادین و محلات تا ظهر عید به منظور دریافت زکات فطره شهروندانی که موفق به پرداخت نشده‌اند مستقر خواهند شد.

رخصی با اشاره به اینکه در کنار استقرار پایگاه ها، دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری درگاه های الکترونیک نیز به منظور دریافت فطریه و کفارات مردم برقرار می شوند، عنوان کرد:  خیران می توانند با شماره گیری کد دستوری #۵*۸۸۷۷* از طریق تلفن های همراه فطریه و کفارات خود را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: همچنین مراجعه به سایت الکترونیک  WWW.emdad.ir و تماس با تلفن گویا ۰۹۶۸۸۷ از دیگر درگاه های الکترونیک دریافت فطریه و کفارات به شمار می رود.

محسن رخصی تصریح کرد: کرمانشاهیان می توانند از طریق اپلیکیشن های بله، بام، سکه، ایوا و سنا نیز زکات فطره و کفاره عمد و غیر عمد خود را نیز پرداخت کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد: فطریه در همان روز عید به دست افراد کم برخوردار از پیش شناسایی شده خواهد رسید. جدید

  • منبع خبر : مژده خبر