مژده خبر- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل، استقرار محسوس ناوگان خودرویی نظارتی در نقاط پر تصادف استان کرمانشاه صورت گرفت.

استقرار محسوس ناوگان خودرویی نظارتی در نقاط پر تصادف کرمانشاه

فریبرز کرمی بعد از ظهر دیروزدر گفتگو با خبرنگار مژده خبربا بیان اینکه حمل و نقل به عنوان یکی از اصلی‌ترین ستون‌های اقتصاد پویا در جوامع امروز مورد توجه برنامه ریزان اقتصادی کشورها قرار گرفته است، اظهار کرد: ایمنی در صنعت حمل و نقل از اهمیت بالایی برخوردار است، لذا هفتم اردیبهشت ماه در تقویم روز ملی ایمنی حمل و نقل نامگذاری شده است.

وی به برنامه‌های ویژه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه در این ایام اشاره کرد و افزود: برگزاری برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان در فضای مجازی و برنامه شاد، توزیع کلاه ایمنی رایگان در روستاهای استان کرمانشاه، ایمن سازی ادوات کشاورزی، آماده سازی پوسترها و موشن گرافی و درج مقالات، یادداشت‌هایی در مورد اهمیت ایمنی در جراید و رسانه‌های مجازی از برنامه‌های این ایام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: استقرار محسوس ناوگان خودرویی نظارتی و گشت‌های ویژه راهداری در نقاط پر تصادف در جهت رعایت سرعت مجاز به ویژه در مناطق مسکونی، کنترل رانندگان و پرهیز از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی، بستن کمربند ایمنی توسط تمامی سرنشینان به ویژه سرنشینان عقب و مسافران اتوبوس، لزوم همراه داشتن کلاه ایمنی از سوی راکبین موتورسیکلت و سرنشینان آن‌ها از دیگر برنامه‌های مورد توجه در روز ملی ایمنی حمل و نقل است.

کرمی گفت: فرهنگ سازی برای استفاده بیشتر مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی باید در بین مردم جامعه نهادینه شود، با افزایش جمعیت و نیاز به امنیت و ایمنی بیشتر موضوع مهم و حیاتی حمل و نقل عمومی بیشتر از قبل نمود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: استفاده از ناوگان حمل و نقل مسافر از لحاظ کم هزینه بودن در بحث حمل و نقل دارای جایگاه مهمی است.

  • منبع خبر : مژده خبر