م‍زده خبر- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال 1400 تاکنون مقدار 58 هکتار از اراضی آبی شهرستان کرمانشاه مجهز به سیستم های نوین (تحت فشار) شده است.

 

به گزارش مژده خبر،مهندس ابراهیم دارایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال۱۴۰۰ تاکنون حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی حوزه عمل این شهرستان بمنظور اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار مورد مطالعه قرار گرفته ضمن اینکه بیش از ۵۸ هکتار از این طرح های مطالعه شده و در جلسات کمیته آب و خاک شهرستان کرمانشاه مصوب و جهت اخذ یارانه به مدیریت آب و خاک سازمان و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی معرفی گردیده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه افزود: مقدار طرح های در دست اجرای این مدیریت از ابتدای سال جاری ۲۶۲ هکتار، که تاکنون ۵۸ هکتار آن در قالب ۶ طرح، مراحل اجرایی آنها به اتمام رسیده و تحویل بهره برداران گردیده و مابقی در دست اجرا است.

وی یادآورشد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز مقدار ۱۲۰۰ متر انهار توسط لوله پلی اتیلن از محل اعتبارات سیستم های کم فشار پوشش داده شده است.

مهندس دارایی با اشاره به اینکه در شهرستان کرمانشاه ۸۰ هزار هکتار زمین آبی وجود دارد گفت: در این شهرستان تاکنون موفق شده ایم حدود ۳۲۷۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان را مجهز به سیستم های نوین آبیاری نماییم.

ایشان در ادامه صرفه جویی در مصرف آب، افزایش بهره وری، سهولت در انجام عملیات آبیاری، امکان آبیاری اراضی شیب دار و جلوگیری از فرسایش خاک را از جمله مزایای استفاده از روش های نوین آبیاری (تحت فشار) عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه در پایان از انجام عملیات تجهیز و نوسازی شامل: یکپارچه سازی، احداث شبکه های آبیاری و زهکشی، احداث استخر و پوشش انهار سنتی را از دیگر فعالیت های اداره فنی و زیربنایی این مدیریت بیان نمود.

 

 

  • منبع خبر : مژده خبر