مژده خبر- رئیس هیات فوتبال استان کرمانشاه با بیان اینکه ادارات کرمانشاه فضاهای ورزشی خود را در اختیار تیم‌های حاضر در لیگ‌های ورزشی قرار نمی‌دهند، از استاندار خواست به این مسئله ورود کند.

 

علی محبی زنگنه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نامه سازمان لیگ فوتبال مبنی بر لزوم رفع مشکلات استادیوم آزادی برای میزبانی های تیم بعثت کرمانشاه در لیگ دسته دوم فوتبال، اظهار کرد: این استادیوم تنها فضای ورزشی در اختیار تیم های لیگی فوتبال کرمانشاه است که دارای نواقص و ایراداتی است.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه سازمان لیگ فوتبال به هیات استان و باشگاه بعثت اعلام کرده ظرف مدت دو هفته آینده باید نواقص این استادیوم برطرف شود، ما نیز نامه ای به اداره کل ورزش و جوانان استان زدیم تا برای رفع این نواقص اقدام کند.

رئیس هیات فوتبال استان در ادامه با بیان اینکه علاوه بر استادیوم آزادی تعدادی زمین چمن استاندارد دیگر در کرمانشاه برای میزبانی تیم های لیگی وجود دارد، عنوان کرد: متاسفانه این فضاها در اختیار دستگاه ها و ادارات دولتی کرمانشاه هستند و اجازه استفاده تیم های لیگی را از آنها نمی دهند.

وی افزود: زمین های چمن مجموعه ورزشی کارگران، دانشگاه رازی و شرکت نفت از جمله این زمین ها هستند که تیم های لیگی ما می توانند بازی‌های خود را به این زمین ها منتقل کنند، اما این ادارت توجهی به این مسئله ندارند و حتی با درخواست اجاره آنها از سوی تیم های لیگی هم موافقت  نمی کنند.

محبی زنگنه عنوان کرد: به نظر می‌رسد برای حل این مشکل آقای استاندار باید ورود کند تا ادارات فضاهای ورزشی خود را در اختیار تیم های لیگی استان قرار دهند.

وی گفت: علاوه بر این، مجموعه های ورزشی ۱۵ خرداد و انقلاب هم طی سالهای گذشته از طریق ماده ۸۸ به بخش خصوصی واگذار شده‌اند که امکان تمرین و بازی تیم‌های ما در آنها هم وجود ندارد، چرا که بخش خصوصی آنها را به مدارس فوتبال اجاره داده است.

رئیس هیات فوتبال کرمانشاه عنوان کرد: در حال حاضر هشت تیم لیگی فوتبال داریم که همگی آنها در زمین چمن شماره یک ورزشگاه آزادی مسابقه می دهند و تمرین می کنند، به همین دلیل چمن این زمین هم تاحدودی از بین رفته و با اولین بارش باران و برف دیگر قابل استفاده نیست.

وی افزود: باتوجه به اینکه این زمین چمن دوباره باید زیر کشت برود، به نظر می رسد اداره کل ورزش و جوانان استان برای سال آینده باید زمین چمن ۱۵ خرداد یا انقلاب را از بخش خصوصی پس بگیرد و با رفع نواقص و ایرادات آنها، زمینه‌ای فراهم کند تا مسابقات تیم های ما به آنجا منتقل شود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا