مژده خبر- صبحانه خبر امروز اآغاز اولین روز هفته ی جاری ، تقدیم مخاطبان عزیز می شود.


🔵 تسلیت آیت‌الله رئیسی در پی درگذشت مرحوم فرج‌نژاد
رئیس‌جمهور منتخب شامگاه جمعه طی تماس تلفنی با پدر و پدر همسر مرحوم محمدحسین فرج نژاد، با تسلیت درگذشت این اندیشمند جوان، پرتلاش و مجاهد و همسر و فرزندان وی، برای بازماندگان صبر و اجر بر این مصیبت بزرگ آرزو کرد.

🔵 اعتصاب ادامه‌دار استقلال؛ تمرین آبی‌پوشان تعطیل شد
در حالی که استقلال روز یکشنبه باید به مصاف نساجی مازندران برود بازیکنان این تیم به دلیل اینکه درصد زیادی از مطالباتشان پرداخت نشده است حاضر به تمرین کردن نیستند.

🔵 دیوارکشی ترکیه در مرز ایران
دولت ترکیه درحال ساخت یک دیوار مرزی بتنی به طول ۶۳ کیلومتر در استان شرقی وان و در امتداد مرزهای مشترک با ایران است.

🔵 ۶ متهم اصلی درگیری در بیمارستان کوثر سنندج دستگیر شدند
دادستان کردستان: ۶ متهم اصلی درگیری روز گذشته در بیمارستان کوثر سنندج دستگیر شدند. تعدادی از اهالی ۲ روستای اطراف سنندج روز چهارشنبه پس از درگیری به دلیل اختلافات ملکی، زخمی و مصدوم و به بیمارستان کوثر سنندج منتقل می‌شوند که طرف مقابل اختلاف آن‌ها را تعقیب و در محیط بیمارستان با اسلحه سرد بار دیگر به آنان حمله ور می‌شوند که در این درگیری یکی از افراد بشدت مجروح و در بیمارستان فوت می‌کند./ایرنا

🔵 جهانگیری در اهواز: کسی در این کشور نمی تواند دستور رهبری را اجرا نکند
این آب مال خوزستان است. من به اینجا آمده ام که کاری کنم که خواسته های {مردم خوزستان} محقق بشوند./ جماران

🔵 دولت بایدن به دنبال جلوگیری از فروش نفت ایران به چین
خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی نوشته ایالات متحده در حال انجام بررسی‌های لازم برای جلوگیری از فروش نفت ایران به چین است.

🔵 ذخیره آب سدهای کشور به کمتر از ۵۰ درصد رسید
ذخیره آب پشت سدهای کشور به حدود ۴۹ درصد رسیده و در ۱۰ ماه گذشته، میزان خروجی آب از سدهای کشور بیش از ۲ میلیارد مترمکعب از ورودی آب به سدها بیشتر بوده است.

🔵 دستگیری جاسوس رژیم‌صهیونیستی در فرودگاه بیروت
لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است.

🔵 آغاز مراسم افتتاحیه المپیک
پس از یکسال تعویق، مراسم افتتاحیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ در نهایت به صورت رسمی از ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران و از ساعت ۲۰ به وقت محلی، در ورزشگاه ملی شهر توکیو آغاز شد.
نبود تماشاگران و خالی بودن سکوها به دلیل شیوع ویروس کرونا، شرایط متفاوتی را برای این دوره از بازیها به وجود آورده است و تنها عوامل برگزاری،‌ کاروان اعزامی کشورها و اهالی رسانه‌ به منظور پوشش خبری در ورزشگاه حضور دارند.

 

  • منبع خبر : مژده خبر