مژده خبر- آیین افتتاح کانال های تلویزیونی حوزه های انتخابیه استان کرمانشاه با حضور نماینده ولی فقیه، رئیس ستاد انتخابات استان و فرمانداران شهرستانهای استان برگزار شد.

  

هر حوزه انتخابیه استان یک کانال انتخاباتی خواهد داشت که تبلیغات کاندیداها در یک هفته مهلت تبلیغات انتخاباتی را پخش خواهد کرد.

بنا بر گزارش خبرنگار مژده خبر، رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در آیین افتتاح ۶ کانال تلویزیونی حوزه‌های انتخابیه استان گفت: در دوره‌های گذشته چه بسا نامزدهایی بودند که با وجود داشتن برنامه‌ به دلیل نداشتن هزینه‌های کلان و سرسام‌آور تبلیغات، به چشم مردم نمی‌آمدند اما در حوزه عدالت رسانه‌ای با همکاری صدا و سیما این عدالت اکنون برقرار شده و همه می‌توانند از آن بهره ببرند‌.

علی شعبانی روز پنج شنبه در آیین افتتاح ۶ کانال تلویزیونی حوزه‌های انتخابیه استان با بیان اینکه در دنیای امروز هر فرد نه فقط یک رسانه که حتی چند رسانه است، اظهار داشت: افراد علاوه بر زندگی حقیقی که دارند، یک زندگی مجازی نیز دارند که در آن دارای هویت هستند و به راحتی ابراز عقیده و زیست مجازی دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با تصریح اینکه در این فضا پیام رسانی و انتقال پیام دشوار است، افزود: دشمن در حال سوءاستفاده از این فضا برای انتقال پیام خود است و ما نیز برای انتقال پیام های اسلام ناب و انقلاب اسلامی باید از این فضا به درستی بهره بگیریم.

وی بیان داشت: امروزه بیان می‌شود رسانه‌های رسمی کارایی خود را در برابر رسانه‌های غیررسمی از دست داده‌اند که اثبات این موضوع نیازمند کار پژوهشی است و برخی از پژوهشگران در حال نفی و اثبات آن هستند.

شعبانی در عین حال گفت: رسانه ملی در کشور ما به عنوان رسانه مرجع همچنان مورد وثوق بخش زیادی از مردم است و مردم در برابر دریای اطلاعاتی که در اختیار دارند برای اثبات صحت اطلاعات به این رسانه مراجعه می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه عنوان کرد: در برخی کشورها استفاده از رسانه ملی و دریافت اطلاعات برای شهروندان رایگان نیست اما در کشور ما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم از این فضای اطلاع رسانی به رایگان و به راحتی برخوردار هستند و در نهایت سلامت محتوای مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: براساس فرمانی که مقام معظم‌رهبری برای رقابتی بودن انتخابات صادر فرمودند، فضای رسانه ملی هم در اختیار همه نامزدها قرار خواهد گرفت.

شعبانی با تاکید بر عدالت رسانه‌ای در انتخابات تصریح کرد: در دوره‌های گذشته چه بسا نامزدهایی بودند که با وجود داشتن برنامه‌ به دلیل اینکه هزینه‌های کلان و سرسام‌آور تبلیغات را نداشتند، به چشم مردم نمی‌آمدند اما در حوزه عدالت رسانه‌ای با همکاری خوب صدا و سیما این عدالت اکنون برقرار شده و کاندیداها می‌توانند از آن بهره ببرند‌.

این مسئول با بیان اینکه جنبه پررنگ عدالت رسانه‌ای معرفی برابر است و عدالت پنهانی نیز  در زمینه فرصت بهره‌برداری برای مخاطب فراهم می‌کند‌ تا فرصت شناخت عادلانه داشته باشد.

این مسئول گفت: امیدواریم این ۶ کانالی که راه‌اندازی شده است، بتواند ظرفیت مناسب برای شناختن و شناخته شدن را فراهم کند و هم اینکه تا زمان برگزاری خود انتخابات، شهرستان‌ها را بتوانیم معرفی کنیم.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه بیان کرد: با تلاش‌های فراوان صورت گرفته امروز در استان کرمانشاه هفت شبکه داریم که به نوعی می‌توان گفت به لحاظ فنی یک رزمایش سنگین برای امتحان توانمندی شبکه زاگرس و قابل تقدیر است.

شعبانی ادامه داد: در حوزه انتخابیه کرمانشاه هر ۶ کانال قابل دریافت است، در حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو کانال «مرصاد»، در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین کانال «امروله»، در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب کانال «بازی دراز»، در حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی کانال «شاهو» و در حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی کانال «مادیان کوه» و در حوزه انتخابیه کرمانشاه هم کانال «طاق‌وسان» قابل دریافت است.

در واقع هر حوزه انتخابیه استان یک کانال انتخاباتی خواهد داشت که تبلیغات کاندیداها در یک هفته مهلت تبلیغات انتخاباتی را پخش خواهد کرد

از هم اکنون تا پیش از آن هم، هر کانال روزی ۲ ساعت برنامه انتخاباتی و معرفی شهرستان های آن حوزه را پخش خواهد کرد.

  • منبع خبر : مژده خبر