مژده خبر- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: آسیب های اجتماعی و اعتیاد در استان کرمانشاه افزایش یافته است.

آسیب های اجتماعی و اعتیاد در کرمانشاه افزایش یافته است

به گزارش مژده خبر به نقل از مهر، فرحناز محمدی ظهر دیروز در نشست خبری که با اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد: هفته بهزیستی سال‌جاری به نام هوشمندسازی، محله محوری و سلامت اجتماعی خانواده در کشور معرفی شده که باید سبب تحول و جهش در فعالیت‌های بهزیستی شود.

وی افزود: ۳۵ هزار خانواده مستمری بگیر زیر پوشش بهزیستی استان کرمانشاه قرار داشته که ۷۰ درصد آن یک نفر و ۳۰ درصد آن ۲ نفر از اعضای خانواده زیر پوشش بهزیستی قرار دارند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه کرمانشاه تصریح کرد: ۴۳ هزار و ۵۰۰ پرونده پرونده توان بخشی و ۱۰ هزار و ۱۹۳ پرونده اجتماعی وجود دارد که جامعه آماری بیش از ۱۷۰ هزار نفری را برای بهزیستی استان کرمانشاه تشکیل داده است.

محمدی با اشاره به شیوع ویروس کرونا بیان کرد: در ۱۶ ماه گذشته با شیوع ویروس کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز بهزیستی استان کرمانشاه کمترین مشکلات ابتلاء به بیماری به وقوع پیوسته و آمار فوتی‌ها انگشت شمار بوده است.

وی با بیان انجام واکسیناسیون در مراکز شبانه روزی سالمندان، معلولین جسمی و ذهنی و روانی گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیش از سه هزار دز واکسن کرونا در مراکز شبانه روزی سالمندان، معلولین جسمی و ذهنی و روانی بهزیستی استان کرمانشاه تزریق شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: ۸۰ مرکز مشاوره مثبت زندگی در استان کرمانشاه فعال بوده که ۳۵ مرکز در شهر کرمانشاه قرار داشته و به ازای هر ۴۵۰ پرونده یک مرکز دایر و ۲۲ فعالیت برای هر کدام تعریف شده است.

محمدی اضافه کرد: در سال گذشته ۶۹۳ مسکن در قالب تفاهم نامه واگذار شده و در سه ماهه ابتدایی سال جاری ۴۳ واحد تحویل مددجویان بهزیستی شده است.

وی با اشاره به فعالیت اورژانس اجتماعی خاطر نشان کرد: اورژانس اجتماعی در ۳۲ هزار و ۵۰۰ تماس مداخله کرده و با انجام مشاوره‌های تخصصی نسبت به حل مشکلات اقدام کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: ۳۶۰ کودک کار در سال گذشته ساماندهی و توانمند سازی شده‌اند و همچنین طرح دوستدار کودک در استان کرمانشاه در حال انجام است.

محمدی با اشاره به آموزش‌های ازدواج توسط بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: مراکز کنترل و کاهش طلاق و آموزش‌های پیش از ازدواج از یک به ۱۱ مرکز در استان کرمانشاه افزایش یافته و در زمینه مشاوره ژنتیک فرزندان ۱۰۳ کودک دارای مشکل شنوایی و ۵۶۷ کودک دارای مشکل بینایی شناسایی شده است.

وی تاکید کرد: ۲۰۰ فعالیت گسترده و مختلف توسط بهزیستی استان کرمانشاه انجام می‌شود و در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره ضرورت افزایش نظارت خانواده‌ها بر رفتار فرزندان خاطر نشان کرد: خانواده نخستین نهاد نظارتی بر رفتار فرزندان جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد است و در زمینه اعتیاد متأسفانه افراد خیلی سریع به مرحله کارتون خوابی می‌رسند.

محمدی گفت: ظرفیت کمپ ماده ۱۵ و ۱۶ بهزیستی با اختصاص اعتبار یک میلیارد تومانی به ۴۰۰ نفر افزایش یافته اما کافی نبوده و آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد در کرمانشاه زیاد است و باید تمام مردم، خانواده ها و مسئولان به حل مشکلات کمک کنند.

✍️ قابل توجه مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه: خبرنگارانی هستند که علیرغم انعکاس اخبار بهزیستی سال هاست منتظر دعوت درنشست های خبری هستند اما دعوت نمی شوند وهم چنان منتظر دلیل دعوت نشدن شان هستند.راستی اگر مشکلی هست به انها اطلاع رسانی نمایید.

کرونای بی تدبیری وتبعیض درمان می‌شود اگر بخواهیم.

  • منبع خبر : مهر